דיאטות מומלצות לנשים – למי להאמין?

גוף האישה תמיד עובר שינויים הורמונליים שונים, אם מדובר בגיל ההתבגרות, הריון, גיל המעבר ועוד. בהתאם לכך, צרכי התזונה שלנו משתנים ולגוף ישנן גם דרישות שונות. לא מעט שנים הרפואה לא ידעה כיצד להתמודד עם השינויים ההורמונליים ולכן התמקדה רק בגברים. היום, אולם, ישנם לא מעט מחקרים ומידע מתפתח בהתאמה המגדרית. תחום התזונה הנכונה זהו תחום גדול מאוד ומגוון, ישן לא מעט סברות על איך לאכול נכון, אבל בסופו של יום ישנם כמה מרכיבים ספציפיים אשר עליהם יהיה הכי חשוב להקפיד.

קבלו רעיונות לסוגי דיאטות מומלצות לנשים >>>

חלק מרכיבי המזון שחשוב לשים עליהם דגש


כמובן שהאיזון הוא מה שבאמת חשוב בתזונה נכונה, על מנת להשאיר את הגוף שלנו במצב הטוב ביותר, עלינו להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה. 

אלו חלק מהמרכיבים שעליהם הכי חשוב להקפיד להכניס לגוף:

  • סידן – הסידן הוא המינרל הנפוץ ביותר בגוף שלנו ונמצא בעיקר בעצמות ובשיניים. צריכת כמות נמוכה של סידן עלולה לגרום להיווצרות שברים ביתר קלות בין היתר. כמות צריכת הסידן המומלצת משתנה על פי מגדר וגיל וניתן למצוא סידן במוצרי סויה, ברוקולי, כרוב מבושל ועוד.
  • ויטמין D – אחד מתפקידיו הוא לסייע לספיגת הסידן בעצם ובמעי. הוא מעודד את בניית העצם וחיזוקה וכן מונע החלשות ופירוק של העצמות. אם נקשר את הוויטמין לקורונה, רמה גבוהה של ויטמין D בהחלט מסייעת לנו לצלוח את המחלה בצורה פחות חמורה.
  • חומצה פולית – החומצה הפולית משתייכת לקבוצת הוויטמינים מסוג B. בעניין החומצה הפולית אין זה משנה בת כמה את, תמיד ישנה דרישה לרמה תקינה של חומצה פולית שמסייעת בין היתר ליצירת כדוריות דם אדומות.

הזמינו ארוחות מוכנות עד הבית >>>>

ישנם כמובן עוד מרכיבים חשובים אשר כל אישה צריכה לשים עליהם דגש ולכלול אותם כחלק בלתי נפרד מהתזונה שלה.

 

שירלי צדק

שירלי צדק

קניינית ומומחית לצרכנות וקנייה חכמה שתדאג שלא תבזבזו שקל אחד יותר ממה שאתם צריכים