מי שמבין דבר או שניים בעיצוב ובריהוט, יודע כי בחירה של רהיטים מעץ מלא תהיה תמיד יקרה יותר. זה נכון, בעולם צרכני שיש בו הכול: כל אחת ואחד יכולים לרהט את הבית או את מרחב העבודה ברהיטים טובים וכאלה שיחזיקו מעמד למשך מספר שנים. ובכול זאת, מי שמחפש איכות וייחודיות –  יבחר בריהוט עץ מלא.

מה זה עץ מלא?

עץ מלא הוא כזה שעשוי מאה אחוזים של חומר טבעי והוא יכול להיות מסוגים שונים, כמו עץ אורן שנחשב שימושי במיוחד בתעשיות בישראל, ישנו עץ איפאה שמגיע מיערות הגשם של ברזיל. ניתן למצוא את עץ הדובדבן היפני, כמו גם עצי אלון ושאר סוגים של עצים.

כאשר מגדירים עץ מלא, מגדירים אלמנט שאינו מהונדס, אינו מעורבב עם דבקים ואינו חלול. בעוד שהמטרה היא לא לשנות או למהול את החומרים עם דבקים, נסורת ושאר חומרים שעברו תהליכים כימיים. שימוש בעץ כזה הופך את העשייה והייצור לאיכותיים יותר כאשר שבכך אפשר לספק ריהוט מיוחד לבית ואיכותי יותר ללא פגיעה בסביבה.

מדוע העץ המלא יקר יותר?

לפני שנבין מדוע המחיר יהיה גבוה יותר עבור עצים מלאים, חשוב לדעת כי עץ טבעי משמש ליצירת מגוון חפצים כמו שולחנות, כסאות, ספסלים, מיטות, ארונות, חללי אחסון ועוד. מי שעובד עם חומרים כאלה הם בדרך כלל מעצבים ונגרים כמו גם חברות שעוסקות בייצור של פריטים ייחודיים בעלי מראה טבעי של עץ שלא עבר עיבוד רב. ישנן כמה סיבות למחיר הגבוה יותר של חומר זה, והן:

עץ מלא  – שימוש בחומרים טבעיים שאינם פוגעים בסביבה או פולטים חומרים רעילים.

עץ טבעי עמיד ואיכותי – היוקרה של העץ טמונה בחומר עמיד וחזק שאינו מתכלה או עובר תהליכים כימיים והוא מיוצר ללא תערובות שמחלישות את העץ.

ייצור ללא תערובות דבק או נייר – מה שמייקר את הריהוט הוא שימוש בחומר טבעי ללא הגדלת הנפח שלו על ידי תערובות.

ייחודיות ומחשבה  – מרבית הנגרים והמעצבים שעוסקים בתחום, מקדישים המון מחשבה ליצירת חפצים ייחודיים ומעוצבים. – מה שמצריך זמן ומשאבים.

איכות ואחריות – מי שירכוש מוצרי עץ מלא, יקבל בדרך כלל אחריות למספר שנים תוך קבלת שירות תיקונים ושירותי תחזוקה. בשל השיבות האלה – עץ מלא ושימוש בחומר כזה – נחשבים יקרים יותר אך גם איכותיים הרבה יותר.