אחד המוצרים הכי פופולאריים היום, הן באינטרנט והן בכלל, הם תוספי תזונה. מדובר בשוק שמגלגל שמונים מיליארד דולר בשנה בעולם, ולמעלה ממיליארד דולר בישראל. ההנחה היא שעם השנים, הסכומים האלה רק יטפסו כלפי מעלה ויותר אנשים ישתמשו בתוספים אלה. 

תוסף תזונה הוא למעשה מרכיב שנמצא באופן סדיר בתזונה רגילה, אך באופן הרבה יותר מזוקק וטבעי, באופן כזה שאנחנו יכולים לקבל אותו בצורה ישירה מבלי שנידרש לאכול מוצרי מזון שונים. למשל, אנחנו יכולים למצוא תוספי תזונה כמו ויטמינים, ברזל, מינראליים, סידן, חלבון ועוד. כל אחד מהמרכיבים הנ"ל הוא חשוב ומשמעותי לגוף האדם ואנחנו לא יכולים להסתדר בלעדיו. 

מן הסתם, אם אנחנו רוצים לצרוך את אותם מרכיבים, הרי שאנחנו נזדקק לאכול מזונות מסוגים שונים. הבעיה היא, שבמקרים רבים המזון מכיל מרכיבים נוספים שאנחנו לא בהכרח צריכים או כאלה שלא בהכרח מטיבים איתנו. מעבר לכך, אם אנחנו נצרך את המזון שאנחנו נדרשים בשביל להשתמש באותם מרכיבים, אז נעלה במשקל באופן חד. לכן, אנחנו נבחר להשתמש באותם תוספי תזונה. 

חשוב לומר, יש מקרים רבים בהם התוספים הם הכרחיים. למשל, אם חסר לנו סידן, ברזל או נניח מגנזיום, אז מוטב לנו לצרוך את התוספים השונים, זה הרבה יותר פשוט ונוח. זה הכרחי בשביל שהגוף שלנו יתפקד בצורה נכונה ואנחנו נהיה בריאים. 

עם זאת, יש מקרים רבים בהם הרופאים יציעו לנו לא למהר לעשות את זה, וכן, יש מקרים רבים בהם אנשים מתמכרים לאותם תוספי תזונה, תופעה מאוד מוכרת נניח בארצות הברית. לכן, מוטב שאנחנו לא נמהר לצרוך תוספי תזונה מבלי שהתייעצנו קודם לכן עם אנשי מקצוע, מבלי שהתברר בצורה וודאית שאכן אנחנו זקוקים להם, וכמובן, עלינו לעשות זאת בצורה אופטימאלית, מדודה, באופן כזה שאכן ישרת אותנו ולא יגרום לנו נזק כזה או אחר. 

לפני סיום נציין עוד נקודה, אם אנחנו נדרשים לקנות תוספי תזונה, עלינו לעשות זאת אך ורק במקומות מוכרים, אך ורק במקומות מורשים, בתי מרקחת או חנויות טבע וכן לשים לב ליצרנים מוכרים ואמינים, כמו אלטמן פרוביוטיקה ועוד.