בדיקת נשיפה או בדיקת ינשוף הינה בדיקה אשר ייעודה הוא לגילוי נוכחות אלכוהול או חוסר באלכוהול, ובאיזה רמה, אם בכלל, באוויר הינשוף.

בליינים צעירים ואוהבי שתית האלכוהול צריכים להיזהר משתייה ונהיגה. בכל רחבי הארץ שוטרי משטרת ישראל נמצאים בכבישים וביציאות מאיזורי בילוי בערים השונות, והם מציודים במכשיר הינשוף.

 הינשוף המרתיע – בדיקת נשיפה

אחת המטרות שלשמן הינשוף נרכש לשירותי המשטרה, הייתה להרתיע את ציבור הנהגים, ולהזהיר אותם כדי שלא יעלו שיכורים על ההגה. זוהי צורת הרתעה נוספת שהרשות המבצעת, הלוא בתוכה נמצאת גם משטרת ישראל, נוקטת בה.

בדיקת ינשוף – על המכשיר

המכשיר בו משתמשים לבדיקה זו הינו מכשיר שנבדק ושאושר ע״י שר התחבורה בהסכמתו של שר הבריאות.  משמע מכשיר מאושר על ידי הרשויות.

שוטר רשאי לבקש ואף לדרוש מנהג הרכב או מהממונה על הרכב לבצע בדיקה זו.

אם השוטר נענה בשלילה והאדם מסרב להיבדק באמצעות מכשיר הנשיפון / ינשוף, האדם המסרב יהיה מסווג כנוהג בשכרות. זאת כקבוע בחוק על פי סעיף 64ב ( ב2 )המפורט בחוק.

הרמה המותרת המקסימלית של אלכוהול בדם

הרמה המותרת המקסימלית של אלכוהול בדם הינה 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף,

בעבור נהג חדש, נהג צעיר ונהג מקצועי על פי הגדרתם בחוק, התנאים מחמירים יותר, הרמה המקסימלית הינה 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף. משמעות הדברים- אסור לשתות אלכוהול כלל לפני העלייה על ההגה.

נקלעתם למצב בו ביקשו מכם לבצע בדיקת נשיפה לאחר בילוי בו הייתה נוכחות של אלכוהול?

פנו אל עורך דין תעבורה דנה דוד. עו"ד דוד הינה יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בוועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל.

עו"ד תעבורה דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, וכן בוחנת תאונות דרכים במקצועה.

לעו"ד לתעבורה דוד ניסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות ,נהיגה בפסילה תאונות קטלניות, ייצוג מקיף בוועדת ערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועוד.

נתפסת נוהג בשכרות?

פנה עוד היום אל עו"ד תעבורה דנה דוד

0544-629-639 – ליצירת קשר ללא התחייבות