כאבים וגינליים יכולים לקרות גם בהריון כמו גם מחלות זיהומיות כמו דלקת בדרכי השתן או פטריות. וסטיבוליטיס בהריון קורית בעיקר כאשר מקיימים יחסי מין ומדובר גם במקרים בהם משתמשים בסבונים או תחתוניות ותכשירים קוסמטיים שגורמים למצב כמו וסטיבוליטיס. 

נשים שסובלות מכאבים בפות עלולות להפסיק לקיים יחסי מין ולסבול מאיכות חיים נמוכה שגם כך קיימת עבור רוב הנשים בזמן הריון. 

כאבים בפות שקורים בזמן הריון יכולים להיות וסטיבוליטיס וחשוב לבצע אבחנה של מצב כזה בעיקר כאשר נמצאים בהריון. נשים בהריון שסובלות מהבעיה ירגישו כאב מלווה בכיווץ רצפת אגון בתוספת תחושה של גרד וכאב בעת מגע בווגינה. בין היתר תיתכן תחושה של אי נוחות. רגישות כזאת הינה מוגברת וישנם תסמינים נוספים כמו כאב מביגוד הדוק וכאבים בעת קיום יחסי מין. 

וסטיבוליטיס בהריון ומחלות נוספות – מה חשוב לדעת?

וסטיבוליטיס בהריון יכול להיות מלווה בבעיות ווגינאליות נוספות כמו דלקות בדרכי השתן, זיהומים, רגישות עורית, גירודים בווגינה, בעיות הורמונליות, וכולי. בכול מקרה כדי לברר האם מדובר באמת במצב של וסטיבוליטיס – חשוב לבצע אבחנה אצל רופא מומחה כמו גניקולוג פרטי ולהבין ממה את סובלת וכיצד אפשר לטפל בבעיה. אבחון נכון, המלווה בבדיקה סימפטומים, אבחנה מדויקת של רופא מומחה בתחום, בדיקה גופנית ושלילת גורמים אחרים – יובילו אל טיפול ממוקד וטיפול מונע אשר יוכלו לסייע לך לעבור את תקופת ההיריון על הצד הטוב ביותר עם מינימום כאבים ומקסימום איכות חיים ובריאות.