עסקים רבים אשר עוסקים בתחום הציוד המשרדי, מפעילים חנות בקניון, ברחוב או במרכז מסחרי שכונתי ורבים מהם מחזיקים בנוסף לכך, גם חנות אינטרנטית מקוונת לציוד משרדי.

חנות לציוד משרדי 

קו החשיבה של מי שמנהל חנות לציוד משרדי הוא שיהיה לו במלאי את כל סוגי הפריטים אשר הציבור רוכש מעת לעת ובכמות מספקת. ברוב המקרים, מנהלי החנות מכירים את קהל הלקוחות ועל פי המכירות הם יודעים שמגיעים אליהם הרבה מאד סטודנטים הרוכשים פריטים ספציפיים ואנשי עסקים אשר רוכשים מוצרים כמו עטים למשרד אשר חלקם זהים וחלקם אחרים.

בהתאם לקצב המכירה, המנהלים דואגים שבכל עת תהיה מספיק סחורה בחנות כך שלא יוצר מצב שהלקוח מגיע ואינו מוצא את המוצר אשר נחוץ לו. אם הדבר אינו דחוף, אפשר להזמין זאת עבורו אך אם מדובר בצורך דחוף, קיימת סבירות גבוהה שהחנות הפסידה את המכירה כי הלקוח ירכוש זאת בחנות מתחרה.

חנות אינטרנטית לציוד משרדי 

השיטה המומלצת היא רכישת ציוד משרדי בחנות בעלת אתר אינטרנט מכירתי. אפשר לצפות באתר זה את כל סוגי המוצרים, לבחור מתוכם את אלו הנחוצים הביתה או לעסק ולהוסיפם לסל הקניות הווירטואלי. כך בוחרים בכל קטגוריה את סוג הפריט שהוא המתאים ביותר ללקוח והסל מתמלא בסוגים רבים של חפצים. 

בתום הקניה מתבצע תשלום מאובטח עבור הציוד המשרדי והלקוח בוחר באופציית מועד קבלת המשלוח ביום ובשעה הנוחים עבורו. שיטה זו הופכת להיות האופציה המובילה. ללקוחות נוח מאד שהמשלוח המסודר אשר כולל את כל ההזמנה מגיע לביתם וכך הם אינם צריכים לנסוע לקניון, לחפש חנייה ולבזבז את זמנם. הם מעדיפים לבצע את ההזמנה באופן נינוח בבית ולבחור את המוצרים החסרים להם ביום יום בקליק.