יום הנישואין של אשתך מתקרב ואתה מחפש אחר תכשיט מרשים וייחודי להעניק לה במתנה, כי הרי לא בכל יום חוגגים את יום הנישואין והאהבה שלכם אחד לשנייה. שיטוטו ברחבי רשת האינטרנט אחר תכשיט מומלץ וודאי העלה לך את האפשרות של שרשרת יהלומים, אך המחיר הגבוה וודאי הרתיע אותך מעט וגרם לך לתהות האם מדובר על הוצאה ששווה להשקיע בה?

כדאי להסביר כי העלות של שרשרת יהלומים איננה קבועה ועשויה להשתנות מחנות תכשיטים אחת לשנייה, זאת מכיוון שהעלות הסופית של השרשרת איננה נמדדת על פי פרמטר אחד אלא משתנה בהתאם למכלול גדול של פרמטרים שונים. אז כמה עולה שרשרת יהלומים ואיך תוכל לבחור את השרשרת שתתאים לתקציב שהצבת? הנה כל מה שכדאי לדעת על כך.

למה שרשרת יהלומים היא לא תכשיט זול?

שרשרת היא סוג של תכשיט גדול, כיוון שזהו תכשיט שעונדים על הצוואר ולכן ההיקף שלו הוא גדול יותר לעומת תכשיטים אחרים כמו טבעות, צמידים ועגילים. נוסף לבסיס התכשיט שהוא גדול יותר, שרשרת משובצת יהלומים תהיה יקרה יותר משרשרת אחרת כיוון שהיהלומים הם אלו שמעלים את מחירה, כיוון שיהלום הוא אבן-חן יקרה ומיוחדת.

אילו פרמטרים משפיעים על עלות שרשרת היהלומים?

כמו בכל תכשיט יהלומים אחר, יש כמה פרמטרים שמשפיעים על מחיר התכשיט כמו חיתוך, צבע, ניקיון ומספר הקראט של היהלומים המשובצים בשרשרת. פרמטרים אלו משפיעים באופן ניכר על איכות התכשיט, ולכן שרשרת יהלומים מגיעה תמיד עם תעודה גמולוגית המציינת את הפרמטרים הרלוונטיים לתכשיט.

כיצד לבחור שרשרת יהלומים שתתאים לתקציב שלך? 

בכדי להתאים את השרשרת המבוקשת לתקציב שקבעת מראש, כדאי להגיע לחנות התכשיטים ולבחור את התכשיטים שתואמים לעלות המוגדרת – כאשר ניתן למצוא סוגים שונים של שיבוצי יהלומים בהתאם לפרמטרים המגדירים את איכות היהלום ומחירו.

אולי יעניין אותך גם צמידי טניס בשיבוץ יהלומי מעבדה