הקמתם לאחרונה בלוג אוכל חדש ומעניין בו אתם משתפים את קהילת הגולשים במגוון מתכונים מיוחדים ומקוריים, וכדי להמחיש את האיכות והייחודיות של המתכונים הללו בחרתם להוסיף פה ושם תמונות מגרות של מנות שמצאתם ברחבי הרשת, כי כאמור מדובר על בלוג חדש שפתחתם ועדיין לא צילמתם את כל המנות שהכנסתם אי פעם במטבח שלכם.

אין ספק כי הוספת תמונות וויזואליות ומושכות תאפשר לכם לתפוס את עיני הגולשים כדי שייכנסו לבלוג שלכם, אך לפני שאתם ממהרים להוסיף תמונות יפות לאתר כדאי שתעשו זאת רק באמצעות מאגרי תמונות מומלצים הפתוחים לשימוש חופשי של כולם, כיוון ששימוש בתמונות גנריות מהרשת עשוי להוביל אתכם לתביעה משפטית לא נעימה.

למה התמונות באינטרנט לא מיועדות לשימוש חופשי?

רשת האינטרנט היא גדולה ופתוחה לכולם, אך התכנים המופיעים ברשת שייכים לאדם או גוף מסוים המחזיק בזכויות יוצרים רשמיות על כך, וכך גם בנוגע לתכני המדיה הנמצאים ברשת כמו תמונות, סרטונים ותכנים וויזואליים נוספים. כיוון שאלו מעוגנים בחוק זכויות יוצרים, שימוש בתמונות ללא קבלת רשות לכך הינו בניגוד לחוק ויכול להסתכם בתביעה משפטית יקרה מאוד.

מהם מאגרי תמונות ומה המטרה שלהם?

כיוון שתמונות הן אלמנט וויזואלי שמצליח בקלות לתפוס את העין של הגולשים, קיים צורך משמעותי להוספת תמונות מעניינות לכל נכס דיגיטלי כזה או אחר, הן לצורך גיוון התכנים והן עבור תהליכי SEO נכונים. בכדי להימנע משימוש לא כחוק בתמונות ברשת, קיימים מאגרי תמונות מומלצים ברחבי הרשת המאפשרים שימוש חופשי לכל המעוניין בהורדת תמונות לאתר שלו,

היכן ניתן למצוא מאגרי תמונות מומלצים בחינם?

מאגרי התמונות כיום באינטרנט הם רבים ומגוונים, ביניהם ניתן למצוא מאגרי תמונות מומלצים המציעים קונספט מסוים של תמונות, מאגרי תמונות הכרוכים בעלות מסוימת ואפילו מאגרי תמונות בחינם לשימוש חופשי.