בעיית הכניסה הבלתי מבוקרת לאירופה מטרידה מאוד את ראשי המדינות, ולכן, מנהיגיה מחפשים פתרונות לנושא. אחת מאלו המסתמנים וייכנס כנראה לתוקף ב2023 הוא חיוב של כל המגיע למדינות רבות באירופה לקבל ויזת נסיעה המאפשרת לו הגעה ושהייה לתקופה מוקצבת. מדובר על ויזת ETIAS שהינה הרשאה אלקטרונית הניתנת ל 3 שנים לטיולים, נופש, ביקורים וכדומה. אין מדובר על ויזת עבודה הניתנת בתנאים אחרים לגמרי. המטרה המוצהרת היא הגברת רמת הביטחון נוכח ההצפה של מהגרים בלתי חוקיים לאירופה. אם אתם ישראלים ורוצים לטוס לאירופה תצטרכו ויזת נסיעה כזאת אחרת לא תוכלו להיכנס למדינה המהווה את מטרת היעד שלכם.

איך תבצעו את התהליך?

אתם אמורים לבצע את הרישום בצורה מקוונת. בפועל תמלאו טופס מקוון ותשלמו אגרה סמלית. אם הינכם בני 70 ומעלה או ילדים מתחת לגיל 18 אתם פטורים מהגשת ויזה לאירופה. בטפסים יש למלא פרטים אישיים שלכם, כתובת, דוא"ל, כרטיס אשראי, מספר דרכון בתוקף ועוד. ייתכן שתידרשו למידע נוסף בהתאם למטרת הנסיעה כמו: תעסוקה, מטרות ביקור, יעדים, שאלות לגבי מצב רפואי, עבר פלילי, ועוד. הרישום מהיר ונמדד במספר דקות והאישור מגיע במהירות רבה לדוא"ל שלכם.

שהייה לתקופה קצובה

אישור הנסיעה יאפשר לכם  להיכנס למדינות נוספות החברות בהסכם שנגן מבלי להציג מסמכי נסיעות מסוג אחר. השהייה מוגבלת למשך 180 ימים רצופים בתנאי שברשותכם דרכון בתוקף לכל 3 השנים. קיימים סידורים אחרים למי שהדרכון שלו אינו בתוקף לכל התקופה. מעבר לתקופה הזאת יש צורך להחזיק בוויזה. היות וכל הפרוצדורה נמצאת עדיין בתהליך – ייתכנו שינויים. תוכלו בבוא הזמן להיעזר בנותני שירות מקצועיים המתמחים בנושא ואשר יוכלו לייעץ וגם לבצע עבורכם את הליך הרישום.

קראו גם על: טופס ETIAS