הרכב החשמלי מביא עמו בשורה לעולם התחבורה. במקום להיות כבולים לדלק ולתחנות שבדרכים, במקום לשלם סכומי כסף גבוהים בגין ההוצאה המשמעותית הזו, ניתן לעבור לרכב חשמלי מתקדם. וליהנות מכל העולמות. גם נסיעה נוחה ברכב חדיש, גם עלויות נמוכות בגין הגמילה מהדלק, ויתרה מכך – כלי הרכב הללו ירוקים ולא מזיקים לסביבה ברמה של רכב מונע דלק. וזה אומר שלרכב החשמלי יש מעלות רבות שבהחלט מצדיקות את הבחירה בו.

לקדם את שוק הרכבים

ברחבי העולם יוצאים בקמפיינים לעידוד המעבר לרכב חשמלי. לשם כך יוצרים תמריצים למען יבחרו הנהגים בעת רכישת הרכב לבחור ברכב חשמלי. אמנם יש שינוי על פני השטח, אבל הוא טרם משמעותי מספיק. מסתבר כי במהלך השנים הבאות עלינו ימשיך השינוי הזה להתרחש ונהגים נוספים יבחרו את הרכב הירוק והידידותי יותר לסביבה. אם כי יש מעכבים שונים אשר מונעים את ההתקדמות הזו.

המצב בישראל בהחלט נחשב לטוב. רכבים חשמליים חודרים אט אט לשימוש. אך ניתן לומר כי הם עדיין לא מספיק עם נוכחות על הכביש. וזו הסיבה לכך שהגיע הזמן ששוק הרכבים בישראל יתקדם הלאה. שהוא יתחדש עם כלי רכב חשמליים ופתרונות טעינה מתקדמים שיאפשרו לכל נהג לנסוע למרחקים גדולים ברחבי הארץ עם רכב מונע בחשמל במלוא הנוחות.

המחירים והתחזוקה

אמנם השאיפה היא שהרכב החשמלי יוזיל את עלויות הנסיעה. והעובדה שהוא אינו צורך משאבי תדלוק יקרים אכן אמורה להשפיע לטובה על המחיר. אבל בשטח זה לא ממש מתרחש. וזאת בגין העובדה שהרכבים נחשבים ליקרים למדי. אך מסתבר כי ככל שהתחום יתפתח ויתקדם וכמות כלי הרכב החשמליים שמיוצרים ומשווקים תעלה, גם המחירים יהפכו להיות נוחים ואפשריים יותר. כך שמי שבחר בתבונה ורכש רכב חשמלי יגלה כי הוא מצליח לחסוך בהוצאות התחבורה בסכום משמעותי של כסף מידי חודש בחודשו.

השוק הישראלי והרכב החשמלי

על פי אתר EV Magazin, גם בישראל נעשות פעולות שונות לעידוד השימוש ברכב החשמלי. זה שינוי חיובי אשר מונע זיהום סביבתי ופליטת חומרים רעילים.