אם יש לכם מכשיר ריח כלשהו בבית, ודאי עלתה בכם השאלה האם אפשר לשים בו שמן אתרי. 

ובכן, כדי לקצר לכם את החיפוש, נגלה לכם שרק במכשיר מסוג מבשם אווירה, ניתן להכניס שמן אתרי ואילו בשאר המכשירים משתמשים בשמני ריח בלבד.

לכן, אם אתם מחפשים שמן למכשיר ריח, מוטב שתוודאו שהוא מתאים למכשיר שיש ברשותכם. 

אבל רגע, מה ההבדל בין שמן ריח (סינתטי) לשמן אתרי?

טוב ששאלתם. זו שאלה שמגיעה אלינו המון. כי אומנם הבקבוקונים נראים לעתים אותו דבר, אך הבסיס שלהם הוא שונה וחשוב להבין אותו.

בגדול שמן אתרי הוא שמן טבעי ושמן ריח רגיל הוא סינתטי.

כשאנחנו בוחנים שמן ריח טבעי מול סינתטי אנחנו בעצם בוחנים מהו הבסיס הארומטי (מפיץ הריח עצמו) של כל בושם/שמן ריח לפני שהוסיפו לו אלכוהול או שמן נשא.

אלא אם כן מדובר בחברה שהצהירה שהיא כל כולה מבוססת על רכיבים טבעיים, וחשוב להדגיש פה – כל כולה (כי לפעמים יש נטייה להבליט דברים מסוימים ולהשמיט חלקים עיקריים), המרכיב העיקרי של הבושם/שמן ריח יהיה סינתטי, כלומר ארומכימיקליים. 

לעתים, בשמנים ישולבו גם רכיבים ממקור טבעי, אך בכמות קטנה. אך הרוב הגדול מיוצר במעבדה או מכימיקלים שיוצרו במעבדה ובודדו אותם ממקור טבעי.  

שמן טבעי לעומת זאת, הלוא הוא השמן האתרי, הוא שמן שהחומרים בו הופקו באופן פיזי – אידוי/קיטור/דחיסה מחלק בצמח. למשל, תפוז מר מופק מהקליפה של התפוז, נרולי מופק מהפרחים ורד מעלי הכותרת ויש כאלו המופקים משרפים, שורשים, גבעולים או קליפות עצים. 

השמנים האתריים נפוצים מאוד גם בתחום הרפואה האלטרנטיבית, בנישה הנקראית "ארומתרפיה" שכן, יש להם סגולות ייחודיות לריפוי. קיימים אפילו סוגים שונים לשמנים אתרים המתאימים למצבים שונים. שמנים שמתאימים לרגיעה, שמנים שמתאימים לשיפור הנשימה, שמנים שמתאימים לאנרגיה וכו'.

אז עכשיו, כשאנחנו מבינים את ההבדל, נדע יותר טוב מה לחפש כשאנחנו מחפשים שמן למכשיר ריח. כמובן שאם אין ברשותכם מבשם אווירה, הקפידו לקנות שמני ריח סינתטיים בלבד ולא אתריים.

ובכל מקרה, כשאתם מחפשים שמן למכשיר ריח, ההמלצה היא לרכוש שמנים ממקומות שעובדים על פי התקנות. רק ככה נבטיח שאנחנו מקבלים ניחוחות המורכבים מחוברים המותרים לשימוש.