עבור מי שמעשן ג'וינטים לאורך שנים רבות זהו הרגל ולכן הוא אינו מחפש תחליפים. ברוב ההיבטים והפעולות, הוא מסתדר עם צורת הגלגול והעשייה.

מכשיר אידוי מול ג'וינט

בשנים האחרונות התפתח מאד נושא הימצאותם הן בבית והן מחוצה לו מכשירי אידוי שיש אישור להשתמש בהם לצרכים רפואיים. ייחודו של המכשיר הוא בכך שהוא מאדה את הצמחים מוציא מהם את המיטב ואינו שורף אותם.

בדרך זו השאיפה היא נטו של חומר איכותי ואין בו תוצרי לוואי כמו בגלגול – פחמן, חנקן, זפת ועוד.

זהו יתרון חשוב מאד ולכן רבים מבין המעשנים ניסו לעבור למכשירי האידוי. יש מקרים שהם נוכחו לדעת שאכן הטעם הוא משובח יותר ועברו לאידוי. כיוון  שאין ריחות שמסגירים שמדובר בג'וינט ולכן זה עדיף על פני העובדה ששוטר ברחוב יעצור מישהו, כיוון שעל פי הריח הוא כבר מבין מה הוא מעשן. לעומת זאת כשמבצעים אידוי, ריחות נעימים מתפשטים באוויר והם גם נעלמים תוך פרק זמן קצר.

יתרונות של כל שיטה

העבודה באמצעות האידוי היא נקיה, לא נותר לכלוך בסביבת ההכנה. גם כשיוצרים מחוץ לבית, אפשר להיעזר במכשיר הנייד וכך להמשיך וליהנות בכל זמן רצוי מהחומר שמתאדה ממכשיר זה ובעת הצורך שואפים אותו באמצעות הבלון.

השימוש במכשיר האדים שניתן לרכוש אצל רולינג סטונד אביזרי עישון יוצר מצב שהצמחייה היא תמיד במצב אידוי ולא במצב שבו הצמחים או חלק מהם נשרפים וזאת בזכות בקרת האיכות על צג המכשיר. בנוסף לכך האדם המעשן אינו שואף את העשן כיוון שלא ייוצא ממכשיר האידוי עשן כלל אלא רק אדים של האידוי.

מי שלא אהב את מכשירי האידוי, בשלב מאוחר יותר לפעמים מתרצה ומנסה שוב, גם כאן לא תמיד זה מצליח.