לכל אדם יש מראה ייחודי לו, ובכך שונה מאנשים אחרים. יש אנשים שהם גבוהים יותר בממוצע מאנשים אחרים באותו הגיל, וכך גם אנשים שהם נמוכים יותר. במהלך השנים כל אחד מאתנו לומד לאהוב את הגוף שלו, וגם להתייחס לחסרונות קטנים כיתרונות.

אך במקרים בהם אנשים אינם שלמים עם מראה גופם, או המראה הכללי שלהם לא אהוב עליהם כל כך – יש לשם כך פתרונות מהירים ויעילים כמו ניתוחים אסתטיים. הניתוחים האסתטיים הם ניתוחים לכל דבר, הם כרוכים במרשים ומנתח מקצועי, אשפוז בחלק מהמקרים והחלמה שלאחר הניתוח.

בשונה מניתוחים רגילים, ניתוחים פלסטיים אינם נעשים מתוך הכרח בגלל סיבה בריאותית, אלא בגלל החלטה אישית של כל אחד בנגע לשיפור המראה האישי והחיצוני שלו. אם הניתוח האסתטי לא יעשה הבריאות של אותו אדם לא תיפגע, אבל הביטחון העצמי שלו והדימוי העצמי יכולים להינזק.

ניתוח פלסטי באף

אחד מהניתוחים הנפוצים ביותר כיום הוא ניתוח אף. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, ובמהלכו המנתח מבצע שינויים מהותיים במבנה האף. מכיוון שהאף הוא חלק מרכזי ובולט במרכז הפנים, אנשים רבים אינם שלמים עם המראה הכללי שלהם בגלל אף גדול או בולט מדי, אף לא סימטרי ועוד.

בעזרת ניתוח פלסטי באף ניתן לתקן את המראה הכללי של הפנים בעזרת שינוי של מבנה האף, בדרך הזו המראה החדש של האף הסולד והיפה ישנה לחלוטין את כל מראה הפנים ויחזיר את הביטחון והדימוי העצמי החיובי לאדם.

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה מבוצע לצורך הגדלת מלאות החזה של האישה, ולהעניק לו מראה טבעי ונשי יותר. ישנן נשים בעלות מבנה חזה קטן במיוחד מסיבות גנטיות שונות, וכתוצאה מכך ההערכה העצמית שלהן עלולה להיפגע.

בעזרת ניתוח הגדלת חזה או הרמת חזה ניתן להעניק לחזה מראה גדול ומלא יותר. במהלך הניתוח מחדירים שתלים העשויים מסיליקון ברוב המקרים, הניתוח מתבצע בהרדמה כללית והשינוי הנראה לעין הנו כמעט מידי, תלוי בגודל השתל הנבחר למילוי החזה.

למי מיועדים הניתוחים ומאיזה גיל

הניתוחים האסתטיים של ניתוח אף פלסטי והגדלת זה מיועדים לאנשים ששלמים קודם כל עם ההחלטה על ביצוע הניתוח, לרוב בגלל פגיעה בדימוי והערכה העצמית. ניתן לבצע את הניתוחים האלו לרוב בגילאי 18 כשהנער או נערה כבר בוגרים, אך בדרך כלל דבר זה נתון רק לשיקול דעתו של הרופא המנתח.