אומנם בשנים האחרונות, מרבית האנשים שיוצאים לטיולים באירופה, עושים זאת למשך מספר ימים ספורים ולרוב הם מעדיפים לבקר ביעד אחד או שניים, לא יותר מזה. אך לצד הטיולים הנ"ל אנחנו יכולים למצוא עוד שורה ארוכה של טיולים שבנויים אחרת, טיולים שמתבססים על גישות ורעיונות אחרים.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא היום הרבה מאוד אנשים, בין אם מדובר ברווקים, זוגות צעירים, בעלי משפחות וכן אנשים מבוגרים, כל אחד מהם בוחר לצאת לטיול שונה באירופה. חלקם עושים זאת על מנת לנצל את כל מה שיש ליבשת להציע בהיבט זה, אחרים עושים את זה מאחר והם מעוניינים לערוך טיול מאתגר, טיול שונה וייחודי. לא משהו רגיל וסטנדרטי. כך שבסופו של דבר, הם יוכלו לחוות חוויה אחרת, חוויה שתשאיר אצלם זיכרון טוב, וייחודי.

אחת האופציות שעומדות לרשות אנשים שמתכננים טיולים באירופה, היא לערוך טיול שחוצה מדינות או טיול שחוצה את היבשת, אפשר באמצעות טיול עם קרוואן באירופה. הרעיון הוא לא להישאר במקום אחד, אלא לנסוע מקצה לקצה, בין אם זה בתוך המדינה ובין אם זה בתוך היבשת, בין כמה מדינות.

כיצד עורכים טיול כזה

הרעיון הוא לתכנן את המסלול מנקודת ההתחלה עד לנקודת הסוף, מתוך כוונה שנדע בדיוק איפה המסלול עובר וכיצד אנחנו אמורים לעשות אותו. סביר להניח שנרצה לבצע את הטיול ברכב שכור, קרוואן, או אם אנחנו בוחרים להשתמש בתחבורה ציבורית, אזי שעלינו לקנות כרטיסי רכבת או אוטובוסים, מה שאומר, שעלינו לדעת בדיוק מה המקומות בהם יש תחנות רכבת או תחנות אוטובוסים.

חשוב לומר, אם אנחנו בוחרים לערוך טיול כזה, בין אם זה בתוך מדינה ספציפית ובין אם זה בתוך היבשת, אזי שעלינו לדעת כיצד לעשות זאת בצורה מסודרת, מאורגנת, עלינו לוודא בדיוק מה המקומות אליהם אנחנו אמורים להגיע, מה הם המקומות אליהם אפשר לבקר בהם, מה יש בהם, כיצד נוכל להסתדר בהם, בין אם זה מבחינת תחבורה כמו השכרת קרוואנים בחו"ל, לינה, אוכל וכל דבר אחר. כמובן שעלינו גם לוודא שתנאי מזג האוויר מאפשרים זאת, על מנת שנוכל ליהנות מטיול איכותי וטוב.