כאשר פורצת שריפה הנזקים עלולים להיות חמורים מאוד. כל הנקרה בדרכה של האש הופך להיות למאכולת והתוצאות עשויות להיות הרות אסון. היות שכך האנושות מנסה לבצע פעולות שונות כדי למנוע את התוצאות החמורות הללו, ולהגן על המבנה ועל הרהיטים שנמצאים בו מפני נזקי האש. לשם כך מתקינים מערכות כיבוי וספרינקלרים, כמו כן עושים שימוש במעכבי בעירה.

על מעכבי בעירה

מעכבי בעירה אלו חומרים מיוחדים אשר מיישמים אותם על רהיטים או משטחים שונים. מעכבים אלו אמנם לא תמיד יצליחו למנוע את התלקחות האש ואת הנזקים למשטחים שכוסו בחומר. אבל הם כן יגנו על הפריט וימנעו ממנו להפוך להיות חומר בעירה, אשר יעצים ויגדיל את השתוללות השריפה. כך לדוגמה כאשר מדובר על רהיטים. נניח שפרצה שריפה במשרד, אף אחד לא נמצא בשטח והאש משתוללת ומכלה כל חלקה טובה. כאשר האש פוגשת חומר דליק הוא מתעצמת ומלבה את עצמה עוד ועוד. כדי למנוע זאת ניתן למרוח את הרהיטים בחומר מעכב בעירה וכך למנוע מהשולחנות ויתר הרהיטים הקיימים במשרד לשרת את האש בדרכה. הם אמנם יינזקו, הם לא יוכלו לכבות את האש. אבל לכל הפחות הם לא ילבו אותה ולא יאפשרו לה להתלקח הלאה ביתר שאת.

חומרים שונים לשימושים שונים

בתחום ההגנה מפני האש יש מגוון חומרים ואביזרים שיכולים לתרום את חלקם ולמנוע התלקחות ונזקים חמורים, כמו סימון שטחים מסוכנים על ידי עמוד גמיש נחום תקום ועוד סימונים בולטים אחרים. גם בקטגוריה של חומרים מעכבי בעירה יש מגוון מוצרים אשר מאפשרים להשיג את המטרה ולמנוע התקלחות של האש. חשוב כמובן לקבל חוות דעת מקצועית ולבחור את החומר הנכון והמתאים. זה אשר אכן יוכל להוביל לתוצאות ולמנוע נזקים חמורים יותר. טיפול נכון במועד מונע נזקים בזמן אמת ומפחית את ממדי הנזק.

הגנה מפני האש

שריפה הינה תופעת טבע שעלולה להתפרץ בגין גורמים שונים. חשוב לבדוק את המבנים ואת כלל המערכות הקיימות כדי להפחית את הסיכונים, ולמנוע את הנזקים החמורים שהאש טומנת בחובה. שימוש באמצעי כיבוי וחומרים מעכבי בעירה ימנעו אסונות ויפחיתו את ממדי הנזק.