אחת הבעיות איתה מתמודדים בעלי בתים פרטיים שמחזיקים כלב משלהם או אפילו אנשים שיש להם ילדים קטנים וכלבים ומתגוררים בדירות בבניינים משותפים, זה חוסר היכולת של הכלב להכיר בכך שיש גבולות מסוימים שאסור לו לחצות אותם, באופן פיזי, ממשי. 

זו בעיה שכן, אם נניח מדובר על בית פרטי, אז זה אומר שאם הכלב לא מכיר בגבולות של הבית, הרי שהוא עלול לצאת ממנו באופן חופשי, דבר שיכול להיות מסוכן ומאוד לא נעים עבורו. כמו כן, אם אנחנו מתגוררים בדירה עם ילדים קטנים, הרי שאנחנו צריכים לשמור על הגבול שבין החדר של הילד או המיטה של הילד לבין הכלב, זאת על מנת שהוא לא ייכנס ולא ינסה לפגוע בו (אפילו מתוך חיבה) או לגרום נזק לצעצועים ולריהוט שלו. 

הפתרון מבחינתנו, הוא להקים גדר חשמלית לכלבים. חשוב להדגיש, לא מדובר על גדר חשמלית כמו שנהוג להתקין בבתי כלא או במפעלים ביטחוניים נניח, מדובר על גדר הרבה פחות מאסיבית, גדר שיוצרת סוג של זץ, זיק קצר, שגורם אי נוחות לכלב ומתוך זה, הוא יבין שאסור לו להתקרב לגדר ובטח שאסור לו לנסות לחצות אותה. 

איך קונים ומתקינים גדר חשמלית בצורה נכונה

לפני הכל חשוב לומר, הבחירה הראשונה שלנו לא אמורה להיות התקנת גדר. אנחנו נעשה זאת, רק בהנחה וברור לנו שהכלב לא מסוגל להכיר בגבולות בלי שנתקין גדר. 

בכל מקרה, אנחנו נתקין גדר חשמלית, באופן כזה, שיהיה קשה מאוד לחצות אותה, מלמעלה וכן מלמטה, חשוב שאנחנו נתקין אותה באופן כזה, שיהיה ניתן להסיר אותה בצורה קלה ופשוטה, אנחנו לא נצטרך להתעסק יותר מדי בהתקנה ובהסרה שלה.