חקלאות ימית זה מושג די חדש שמדברים עליו הרבה בשנים האחרונות בשל בעיות בינלאומיות שהעולם מתמודד אתן ושצריך להיערך אליהם בהקדם. 

זה לא סוד שבעולם כיום יש ריבוי אוכלוסין. אין הכוונה שאין שטחי מחיה לאנשים, אלא שאין די משאבים בכדור הארץ לכל האוכלוסייה שהולכת וגדלה. 

מה זה אומר? שאם לא נמצא חלופות שקיימות בשפע וזולות לייצור, נהיה בבעיה מאוד גדולה. כמובן אף אחד לא רוצה להגיע למצב שמוצרי צריכה בסיסיים קיימים רק אצל העשירים ולכן, צריך לחשוב ולפעול כבר עכשיו כדי לייצר מוצרים בצורה אחרת.

כמעט בכל תחום שיש בו מלאי משאבים מוגבל, הטכנולוגיה נרתמת כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר ולהפוך את המשאבים זמינים לכולם.

אחת התעשיות הללו היא חקלאות ימית באמצעות מאצרות. מה זה אומר? איך זה עובד? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

חקלאות ימית:

כפי שפתחנו ישנם תחומים רבים שעוברים מהפכה של ממש בדיוק בגלל התובנה הזו. העולם חייב להבין כיצד לייצר את הדברים שנחוצים לו בצורה אחרת, תובענית פחות, רווחית יותר וקלה יותר. עד כה נעשו פריצות דרך מרשימות.

כדוגמה ניתן לראות את הבשר המתורבת שכנראה עוד כמה שנים נראה אותו על מדפי הסופר וגם במסעדות. 

ברגע שתהליך ייצור כזה נשלם, המשמעות היא שכבר לא צריך לייצר בשר מחי ואפשר לוותר על שטחי המרעה העצומים.

כך גם בתחום של פירות וירקות וגידולים. אנחנו צריכים למצוא עוד שטחים בהם יהיה ניתן לנטוע ולזרוע כדי לספק פירות וירקות בשפע לכל העולם. 

כל זה מחייב אותנו לחשוב על מקומות נוספים כמו למשל, הים. כיום יש כבר זנים מסוימים שגדלים בים בחקלאות ימית ובהמשך נראה עוד. 

פרטים נוספים באתר: https://idanbp.com/