אנשים רבים מחזיקים נשק בישראל וזאת לעיתים לצורכי עבודה באבטחה או ביטחון ולעיתים פשוט לאזרחים המחזיקים ברישיון נשק. החזקת נשק מטילה על המחזיק אחריות רבה. במידה ואתה מחזיק נשק בבית חשוב שתקרא את הוראות הבטיחות האלו.

מיקום הנשק

אז הגעת הביתה לאחר משמרת או שאתה נושא נשק פרטי. בעת השהייה בבית כנראה ולא תרצה להשאיר את הנשק בנרתיק החגורה ועל כן חשוב למצוא מיקום טוב לנשק וציוד לנשק. יחד עם זאת, נשק בבית חייב להיות זמין לכל מקרה. ראשית, במידה ויש לך ילדים או נכדים סקרנים, דאג שהנשק יהיה במיקום גבוה ועדיף שהנכדים או הילדים לא ידעו על מיקום הנשק לצורך שמירה על הבטיחות. בנוסף על כך, המיקום הכי טוב להשאיר בו את הנשק הינו כספת. תקנות משרד הבטיחות להשארת נשק בכספת הינן שהכספת חייבת להיות בעובי 2 מילימטר לפחות. בנוסף על כך תרצה שהנשק יהיה זמין. לצורך כך קיימות היום כספות רבות המאפשרות את אחסנת הנשק באזור בטוח כולל כמה מחסניות ושלל כלים מסוכנים ובנוסף על כך כספות אלו ניתנו לפתיחה מידית בשעת הצורך.

מיקום הנשק בעת השינה

מקרי פגיעה בקרובי משפחה רבים בעולם קרו מפני שמחזיקי נשק החזיקו את הנשק בקרבת המיטה ואף מתחת לכרית. הבעיה התמונה מקרה זה הינה שכאשר אתה מתעורר משינה המוח צריך לעבור פרק זמן מסוים עד שתוכל להבדיל בין חבר לאויב. החזקת הנשק במקום הדורש קימה מין המיטה לצורך הגעה אליו יכול להבדיל בין פגיעה באדם יקר לבין זיהוי נכון ומניעת נזק.

פעולות בעת החסנת הנשק

גם בעת החסנת כלי הנשק בכספת, ישנה חובה להפריד את התחמושת המחסניות וכלי הירייה לצורך יצירת קושי לחבר ביניהם בעת ניסיון מעשה שוד נשק. כמו כן ישנה חובה לעגן את הכספת אל הקיר או אל הרצפה והכספת חייבת לשכון במקום מסתור. כדי להקל עליך במציאת הנשק בעת פריצה לביתך בלילה, תוכל להלביש באזור הכספת פנס קטן שיסמן את הדרך אל הכספת בשעת הצורך.

עוד מידע ומוצרים דומים תוכלו למצוא בכתובת http://www.pro-trek.co.il/