על החשיבות של המים בחיינו והחשיבות של הצריכה שלהם לקיומנו אין עוררין. משום כך בתי אב בים בישראל ירכשו בר מים איכותי שיוכל לספק להם מים טריים ומסוננים בכל שעות היום. המנגנון החשמלי של המתקן יפעל מספר פעמים במהלך היום כדי לקרר את המים המסוננים ויאפשר לנו ליהנות משתייה קרה וצוננת במהלך היום החם. כאשר נרצה שתייה חמה נוכל ללחוץ על כפתור ההרתחה ולאחר כדקה לכל היותר נוכל ליהנות ממזיגת מים חמים גם כן. במכשירים שונים יש גם אפשרות למים פושרים ואף למים מוגזים (סודה). 

לאתר משתלם לי השוואת מחירים >>>

בעיית השימוש במתקנים אצל הקהל הדתי:

אחת הסוגיות הנפוצות שעלו לדיון בנושא ברי המים היא השימוש בהן במסגרת המגזר הדתי. כאמור בר מים המחובר לחשמל וכולל מנגנון הרתחה/קירור של המים הפועל על חשמל אינו מאושר להפעלה בשבת. על כן המציאו בר מים לדתיים עם שעון שבת. בר מים זה אינו מצריך מאתנו להתעסק עם המתקן בשבת, ללחוץ על ההרתחה או לדאוג לקירור המים. אלה מתבצעים בהתאם לטיימר ומנגנון מיוחד המותקן בברי המים ומאושר כמתקן כשר לשימוש בשבת ללא הצורך בלחלל שבת. כך שגם אם תרצו מים קרים או חמים במהלך השבת או אפילו מים פושרים להכין בקבוק לתינוק למשל – המים יהיו זמינים עבורכם מהמתקן ללא דאגות. 

החשיבות והיתרונות של בר מים לדתיים:

סוגיית שמירת השבת עבור הקהל הדתי הינה קריטית וכמובן שאם לא תהיה ברירה הם ימצאו פתרונות חלופיים כמו רכישת בקבוקי מים בכדי לא לחלל את השבת כמובן. עם זאת, מפאת הנוחות והיעילות של מתקן בר מים לדתיים, ללא הצורך בחילול שבת הרי שמדובר ביתרון משמעותי. אין צורך לרכוש בקבוקי מים בנפרד, לא צריכים לחשוש מחילול השבת ונוכל ליהנות ממים טריים ומסוננים, קרים, חמים או פושרים לפי הצורך. 

בצעו השוואת מחירים באתר מוזילים >>>