הגעת לגיל מצוות? מזל טוב! לצד ההפטרה והפרשה שעליך ללמוד, כדאי מאוד שתהיה ברשותך גם דרשה מיוחדת ומקורית. הנה שירות שיוכל לסייע לך.

אז אחרי שלושה עשרה שנים מלאות בחוויות, התאהבויות ואכזבות, מבחנים שעברת בהצטיינות יתרה וגם כאלה שעברת בציונים טובים פחות, הרגע הגדול הולך ומתקרב. אתה מנסה שוב ושוב למצוא זמן על מנת ליצור דרשה לבר מצווה שהיא איכותית, מקורית שנונה ומכבדת, כזאת שלא תתבייש להקריא מול קהל המוזמנים. ואולם, ככל שאתה מתאמץ יותר, כך אתה מבין שאתה זקוק לעזרה מקצועית בנושא. אל חשש. שירות חדש בישראל יוכל לסייע לך למצוא את הדרשה שמתאימה לך ביותר.

באתר הברכות השלם תוכל למצוא מגוון רחב של דרשות לבר מצווה. גיל שלוש עשרה הוא גיל, אשר לכל הדעות נחשב לגיל צעיר, כזה שרוב רובם של החיים נמצאים עוד לפניו. במקרה כזה, אחת מן הטכניקות הטובות ביותר לכתיבה של דרשה היא להצהיר על שלושה עשרה החלטות – כמניין השנים.

ישנן דוגמאות למכביר ליצירת דרשה איכותית ושנונה לבר מצווה. כאשר כותבים דרשה כזאת, יש לקחת בחשבון שהכתיבה צריכה להיות מסוגננת, בגובה העיניים, ברורה וזורמת. אחרי שהנחת תפילין, אחרי שהסבתא זרקה עליך סוכריות, אחרי הביקור בבית הכנסת, ואחרי הסעודה שבה לקחת חלק – עליך כעת להיות מוכן ומזומן לכתיבה של דרשה חשובה.

אילו החלטות לחיים אפשר לשלב בסוג כזה של דרשה? הנה מספר דוגמאות:

"החלטה ראשונה- לא לפחד משינוי, ולפעול לשינוי ודאי,

החלטה שניה- לבצע את ההחלטה הקודמת רק כשכדאי.

שלישית- לא להשליך את החיים של אנשים אחרים עלי,

רביעית- לזהות את המוקשים בחיים בלי גלאי."

כך ניתן להמשיך עם החלטות נוספות, ככל שעולות כאלה במוחו הצעיר של ילד בר מצווה. חשוב יהיה לציין, כי על מנת לעבות את ההחלטות שניתן לקבל בגיל כל כך צעיר, אפשר ואף רצוי לפנות למבוגר אחראי, בעל ניסיון חיים, שיכול לסייע לילד בר המצווה לעשות את כל שדרוש ממנו על מנת לצאת עם ברכה איכותית.