בשנים האחרונות הטבעונות הפכה להיות חלק מאורח החיים של אנשים רבים, ובעיקר עבור כאלו ששואפים למנוע סבל לבעלי החיים שמשמשים למגוון צרכים עבור התעשייה האנושית כמו מזון, פנאי, ביגוד וגם הנעלה. לרוב הבחירה בחיים טבעוניים נובעת משיקולים אידיאולוגיים, שאלו צצים ועולים במרוצת הזמן וככל שהחשיפה לעולמם האמיתי של בעלי החיים גבוהה יותר.

מתוך מניעים מוסריים אלו אנשים טבעונים מחליטים להפסיק ולצרוך מוצרים שונים העשויים מן החי, ולא רק כשמדובר על מזון שמכניסים לפה אלא גם מוצרי אופנה כמו בגדים ונעליים. ישנם פריטים רבים העשויים מעור של בעלי חיים כאלו ואחרים, אם מבחינת העיצוב המיוחד של הפריטים ואם עבור הפרקטיות שהוא מעניק – אך עבור הטבעונים ישנו ליין מוצרים ענק המאפשר להם להמשיך לצרוך פריטי אופנה ולהמשיך לדבוק במניעים האידאולוגיים שלהם, כך שניתן למצוא גם נעליים טבעוניות לנשים. 

מהן נעליים טבעוניות?

מדובר על נעלי נשים שאינם עשויים מעור טבעי של בעל חיים כזה או אחר, אלא נעליים שעשויות מחומרים אחרים שאינם מגיעים מן החי, ולרוב יהיה מדובר בחומרים סינטטיים המחליפים את המראה והפרקטיות של הנעליים כמו קטיפה, זמש, פוליאסטר, מיקרופייבר ועוד. חומרים אלו מרכיבים לרוב את החלק העליון של הנעל, ואילו הסוליה עשויה גם היא חומרים טבעיים בלבד כמו גומי, עץ PVC או חומרים אחרים שאינם נלקחו מן החי.

איזה סוגים של נעליים טבעוניות קיימות בחנויות?

אחד מסוגי הנעליים בו קיים שימוש נרחב בעור טבעי הוא המגפיים, שהעור מעניק חימום ראוי לכפות הרגליים וגם מונע חדירה של מים מבעד לנעליים. משום כך נעליים טבעוניות בחנויות יהיו לרוב מגפיים העשויים מחומרים סינטטיים, ובמיוחד נעליים טבעוניות לנשים המאפשרות היצע מגוון ורחב של נעליים בעיצובים שונים שהם גם ידידותיים לסביבה. 

אולי יעניין אותך גם נעלי עקב