גמילת לילה איננה תמיד דבר פשוט עבור ילדים. לא מעט הורים מפרידים בין גמילת היום לגמילת הלילה, כאשר גמילת הלילה היא מורכבת יותר ולא פעם לוקח לילד זמן רב יותר להצליח להתעורר יבש לחלוטין בבוקר. מעבר לכך, בעוד שישנם ילדים שבסופו של דבר יגמלו, ישנם ילדים אשר לא יצליחו באמת להיגמל באופן הרמטי וימשיכו להרטיב בלילות עד גילאים מאוחרים. ילד אשר מרטיב בלילות בגיל מאוחר, ללא ספק יחוש תסכול, מבוכה ועוד. לכן, חשוב מאוד להעניק לאותו הילד את הטיפול של ד"ר קובי שגיא על מנת שהרטבות הלילה שלו יפסקו.

ממה נגרמות הרטבות לילה

לא מעט הורים תוהים מדוע בעצם הילד שלהם עדיין מרטיב בלילות. ובכן, חשוב מאוד לדעת שאצל לא מעט ילדים הסיבות להרטבה הן סיבות רגשיות או התנהגותיות. אם שללתם בעיות בדרכי השתן, אתם יכולים לדעת שבעיית ההרטבה של הילד שלכם איננה נובעת מבעיה בריאותית גופנית כלשהי. ישנם לא מעט גורמים שיכולים לגרום לילדים להרטיב. כמו כן, ישנם לא מעט גורמים אשר יכולים לגרום לילד אשר נגמל בלילות למשך תקופה ארוכה, לשוב ולהרטיב. כך לדוגמא ע"פ גישתו של ד"ר טל שגיא: אם קרה משהו שגרם לילד לפתח חרדות כגון: מצב ביטחוני רעוע, דמיון עשיר של הילד אשר גורם לו לפחד מדברים לא מציאותיים או כל דבר אחר שיכול לגרום לו לחרדה, הרי שלא פעם הרטבות הלילה יגרמו בשל אותן החרדות. כמו כן, אם התחולל אירוע כלשהו משמעותי בבית כגון: אם יש מתח בין ההורים, אם ההורים מצויים בתהליך גירושין, אם אחד מבני המשפחה חלילה חולה או נפטר, הרי שהדבר יכול להשפיע על הרטבות הלילה של הילד.

כיצד מטפלים

ילד אשר מרטיב בלילה בשל גורמים רגשיים, זקוק ללא ספק לטיפולו של ד"ר קובי שגיא אשר יגע בדיוק באותן הנקודות, על מנת שהוא יפסיק להרטיב. לכן, חשוב מאוד לבחון היטב את הסיבות שיכולות לגרום לכך שהילד מרטיב בלילות באופן קבוע או חזר להרטיב לאחר תקופה ארוכה שלא הרטיב, על מנת לבחור עבור הילד את הטיפול הטוב, היעיל והאיכותי ביותר עבורו.