לא כל אחד זכאי לבית אבות סיעודי עבור קרוביו אך וודאי מטופלים סיעודיים, מקבלים סבסוד מהמדינה, שכן הם אלו שבעיקר זקוקים לסיוע ועזרה בזמנים לא פשוטים אלו. בחלק מבתי האבות הסיעודיים, קיים מנגנון תשלום נוח עבור קרובי המטופל.

בית אבות סיעודי מחירים סבירים – מי זכאי לסבסוד?

בגדול, אזרח ותיק שהוא עצמאי או תשוש, המעוניין לעבור להתגורר בבית אבות, או בית אבות סיעודי, יכול לבקש מהמדינה סיוע במימון אם אין באפשרות המשפחה לממן לבד את התשלום לבית האבות.

קיים סבסוד ברוב המקומות הסיעודיים אך מכיוון שפרטיהם משתנים מעט לעט, רצוי לברר כל נושא לגופו ולבדוק על אופן התשלומים הקיים בכל אחד מבתי האבות הסיעודיים. בירור מעמיק יוכל בהחלט לחסוך למטופל ולמשפחתו כספים רבים וחשובים.

מדוע כולנו צריכים להבין מהי גריאטריה? 

לגריאטריה יש דברים נפלאים להציע בכל מה שקשור לבריאותם של מבוגרים, בדיוק כמו שרפואת ילדים מציעה יתרונות נפלאים לילדים. (ילדים זקוקים לבריאות המותאמות למוחם ולגופם הגדל. מבוגרים זקנים זקוקים לבריאות המותאמות לגופם ולמוחם המזדקנים.)

למרבה הצער, למרות שכולם יודעים מה זה רפואת ילדים, וכמעט כל מי שרוצה יכול לקבל טיפול ישירות מרופא ילדים, גריאטריה נמצאת במצב אחר.

לעתים קרובות אנשים אינם מבינים כי גריאטריה היא התמחות רפואית וכי קיים בסיס ידע שלם בנושא שינוי שירותי בריאות למבוגרים.

זו בעיה ענקית בהתחשב בכך שהאוכלוסייה שלנו מזדקנת ואז גם אם אנשים אכן לומדים על גריאטריה, הם לרוב אינם מסוגלים למצוא רופא גריאטרי.

מהי גריאטריה?

גריאטריה, היא ענף הבריאות המתמקד בצרכים הייחודיים שלנו ככל שאנו מתבגרים. כשם שרופאי ילדים מתמחים בצרכים הבריאותיים של ילדים, גריאטריים מתמחים בצרכים הבריאותיים של אנשים מבוגרים. 

לרוב, גריאטריים עובדים עם צוות שלם של אנשי מקצוע בתחום הבריאות בגריאטריה, כולל אחיות, עוזרי רופאים, רוקחים, עובדים סוציאליים ורבים אחרים.

דבר זה מסייע לטיפול יעיל ומעמיק בכל מטופל ומטופל כך שככל שמספר הרופאים וצוות המטפלים יגדל, כך ייטב למטופלים ולגריאטריים הקיימים במוסד.