האופניים החשמליים כבשו בסערה את רחובות ישראל. במדינה כל כך פקוקה עם ערים עמוסות לעייפה, אין פליאה על כך שהאופניים הללו הפכו לאמצעי תחבורה פופולרי במיוחד. אמנם יותר בריא לרכוב על אופניים רגילים, אבל באקלים הישראלי החם למי יש כוח לדווש ולהגיע רטובים מזיעה ליעד? אז הסכמנו שאופניים חשמליים הם הפתרון הטוב ביותר, אבל מה עדיף – לקנות או לשכור?

השכרת אופניים חשמליים

לאופניים חשמליים יש מגוון רחב של יתרונות. רכישת אופניים חשמליים היא בין האפשרויות האופטימליות עבור אנשים רבים, והיא עשויה להתגלות כעסקה משתלמת במיוחד. השכרת אופניים לעומת זאת, מתאימה למי שצריך נסיעות פה ושם, פעם או פעמיים בכמה חודשים. אם מגיע אליכם חבר מחו"ל או מעיר אחרת, או מכר קרוב ללא אופניים שמעוניין לצאת איתכם לטיול בעיר, השכרת אופניים חשמליים זה הפתרון בשבילכם. אופניים חשמליים יחסכו לכם זמן, עצבים, ו…זיעה כבר אמרנו? 

ישנן מספר חברות וחנויות המתמחות באופניים חשמליים שמציעות השכרה ולפעמים קיימים פערים משמעותיים במחיר. שימו לב שבחלק מהמקרים מחיר השכירות עלול להיות גבוה יותר מהשכרת רכב. נכון, עם רכב צריך לקחת בחשבון גם פקקים, חנייה, ועלויות דלק, אבל מחיר גבוה מדי לשכירות עשוי להפוך את המודל הזה ללא משתלם עבור הלקוח – ובמקרה כזה, אולי כבר עדיף לרכוש אופניים חשמליים משלכם. 

יתרון אחר בהשכרת אופניים, הוא אם אינכם בטוחים בנוגע לקנייה. תוכלו לשכור את האופניים ליום או יומיים ולהתנייד עמם בעיר. מוצא חן בעיניכם? מעולה! הגיע הזמן לרכוש. לא התחברתם? לא נורא, הפסדתם מאות בודדות של שקלים ולא כמה אלפים. 

אופניים חשמליים

רכישת אופניים חשמליים

הדרישה הגבוהה לאופניים חשמליים בכל העולם ובמיוחד בישראל הביאה לכך שניתן למצוא מגוון ענק של עיצובים, גדלים, סוגי מנועים, צבעים, ועוד. אחד היתרונות ברכישת אופניים על פני השכרתם, הוא שאתם קונים דגם שמתאים למידותיכם ולצרכים שלכם. ממש כשם שלא כל זוג אופניים רגילים מתאימים לכולם – כך גם באופניים חשמליים. 

נכון, ההוצאה הראשונית על אופניים ברכישה גבוהה לאין שיעור מהשכרת אופניים, אך אם בכוונתכם להשתמש בהם מדי יום, מהר מאוד תכסו את ההשקעה. אם האופניים החשמליים יהיו אמצעי התחבורה העיקרי שלכם בדרך לעבודה, לאיסוף או פיזור הילדים, לעריכת סידורים וקניות בעיר – עליכם לשקול רכישת זוג משלכם. אל תתביישו לבקש נסיעת מבחן ל מנת לוודא את ההתאמה המלאה עבורכם. 

דברים שצריך לקחת בחשבון

לא חשוב אם אתם קונים או שוכרים, עליכם לדאוג לבטיחותכם. ממש כמו כל כלי תחבורה אחר, כולל זוג הרגליים שלכם, תמיד קיים סיכון לתאונות. נהגו בזהירות וצייתו לכללי התנועה. רכבו רק על שבילי אופניים ועל הכביש במקומות שאין שבילי אופניים וזכרו כי ישנו קנס על רכיבה על מדרכה. הקפידו לחבוש קסדה וכדאי להצטייד באמצעים מחזירי אור ותאורה קדמית ואחורית לנהיגה בשעות החשיכה. 

אופניים חשמליים הם מוצר מבוקש גם על ידי גנבים ועליכם לשמור עליהם היטב. במקרה השכרת אופניים, בררו מראש מה המדיניות במקרה של גניבה ומה אחריותכם הכלכלית אם זו מתרחשת. אם האופניים בבעלותכם, נתקו את הסוללה והשתדלו שלא להשאירם במקום ללא השגחה. 

לסיכום, השכרת אופניים טובה במקרים שאתם מארחים חברים או מתארחים בעיר אחרת, או אם אתם רוצים לבחון את התאמתכם לכלי התחבורה. עלויות ההשכרה מצטברות ואם אתם רוכבים קבועים – מהר מאוד תגיעו לעלויות הרכישה. לכן מומלץ לרכוש אופניים שיתאימו עבורכם ותוכלו לרכוב עליהם במקסימום נוחות ובביטחון מלא.