בין אם אתם עומדים ללכת למסיבת טבע או לטיול בהודו ובין אם אתם פשוט היפסטרים שמבקשים ללכת ברחוב עם לבוש שגורם לחוש קרוב למהות האישית, טוב להכיר חנות שמתמקדת בבגדים פסיכודליים, כאלו שהם צבעוניים, שכוללים צורות גיאומטריות, שמושכים את העין, שיוצרים עניין, שמתכתבים עם עולם האמנות, שמובילים להערצה ושמעידים לא מעט אודות האופי שמסתתר מאחורי האדם שלובש את אותו פריט, כאשר מראש נציין שבגדים פסיכודליים ייעודיים עבור שני המינים, ולצד מגוון פריטי לבוש, גם תמצאו פריטי אקססוריז מגניבים ואף תיקים שמכילים את אותם איורים.

על הקולב ולצדו

מה תמצאו בחנות שבעיקר מוכרת בגדים פסיכודליים? ובכן בחנות מעין זו תמצאו שלל פריטי לבוש ומוצרים משלימים, כאלו שכוללים רקמות והדפסים פסיכודליים. כך למשל אם תפנו אל אחת מהחנויות הידועות בתחום: חנות "גוד סטאף", בין היתר תמצאו תיקי צד, ארנקים, פאוצ'ים, חולצות טי שירט, גופיות, טופים מסוגננים, וסטים, עליוניות, סווטשירטים, מכנסיים, טייצים, שמלות, חולצות ארוכות, דגמ"חים ועוד. מכאן שהמבחר גדול ועשיר – צריך רק לבחור. כמו כן, גם תמצאו בחנות אמצעי ג'גלינג שעושים שמח ושמעשירים את החוויה בים או בפסטיבל, אמצעי ג'גלינג כגון צמיד "פלואו רינג", משחק "מנדלה סטאר" (משחק בד שמאפשר לבצע טריקים מטורפים) ועוד.

בין פשוט למתוחכם

חשוב להבין שבגדים פסיכודליים אינם רק בגדים שמשחקים עם גאומטריה ודורשים מאתנו ראייה מרחבית (ולא מעט יצירתיות), אלא בגדים פסיכודליים גם מאופיינים בקווי מתאר די ברורים, משמע לרוב הם לא יהיו מפוארים, הבדים יהיו יחסית פשוטים (אם כי הרקמה עשויה להיות ברמה מאוד גבוהה) והם לא יהיו מעונבים, אלא בגדים פסיכודליים לרוב יכילו גזרות נקיות, יחסית פשוטות (אך מחמיאות) ובאופן כללי הבגדים ישדרו מראה טבעי ולא מתאמץ, כאשר את התחושה הזו משלים המשחק הוויזואלי של ההדפס (או של הרקמה), כך שהשילוב בין פשוט למתוחכם פשוט עובד נהדר.

מצפון ועד דרום

טעות לחשוב שרק אנשי תל אביב מרשים לעצמם להיות אמתיים עם הסטייל האופנתי שמושך אותם, אלא בכל הארץ ניתן למצוא אנשים שמחפשים אחר בגדים פסיכודליים, ולו כי הם לקראת מסיבה ועל כן מבקשים לחוש עם עצמם הכי טוב שרק אפשר. אי לכך, טוב לדעת שחנויות שמוכרות בגדים פסיכודליים נמצאות בכול מקום, הן בתל אביב והן באזורים נוספים. כך למשל חנות "גוד סטאף" נמצאת באשקלון ואילו חנות "באבא סבבה" נמצאת בכפר סבא.

מארז מתנה

אין זה סוד שביגוד פסיכודלי מתקשר עם מוצרי עישון, ועל כן הרבה פעמים שווה לנצל את ההגעה לחנות עבור רכישה משלימה, אם של חומר לעישון ואם של אמצעי גלגול. מכאן שמדובר בחוויה אחת גדולה, משמע ניתן להתארגן בחנות עבור כל רצון וצורך. פה נציין שגם אם אתם עצמכם אינכם בקטע, אך יש לכם חבר קרוב שכן, מוטב לבחון מתי יום ההולדת שלו, כי נראה שאתם יודעים מהיכן לרכוש עבורו מתנה, כאשר פה נמליץ על מארז של חולצה מגניבה וטבק לעישון, או לחלופין על מארז של מכונת גלגול וסווטשירט מתאים.

מחוץ למרוץ

אנשים רבים מעידים שברגע שהם הגיעו לחנות שמוכרת ביגוד פסיכודלי, פתאום הם נפתחו בפני עולם של אפשרויות עיצוביות, פתאום הם גילו שגם הם היו שמחים לו היה להם בארון פריט אחד (או שניים) שמגיע מעולם מרתק ומושך, ולו כי הרבה פעמים הם מבקשים לחוש מחוץ למירוץ, מבקשים להצהיר ללא מילים שגם הם יודעים לקחת הפסקה וליהנות מהרגע – ממה שלחיים יש להציע.