אחת האלטרנטיבות המוצלחות ביותר לגלולות או להתקנים למניעת היריון, הוא דף VCF אשר מתמוסס בתוך הווגינה.

 

מטרת השימוש בדף VCF

דף זה קוטל את תאי הזרע אשר מגיעים לווגינה ולכן אינו מאפשר את ההפריה. בדרך זו נמנעת כניסה להיריון במועדים שאינם רצויים או מתוכננים.

כך אפשר לקיים יחסי מין באופן חופשי וללא חשש של כניסה להיריון. ברגע שתאי הזרע מאבדים את האפקטיביות שלהם הם אינם מסוגלים ליצור חיבור עם הביצית ולכן מדובר במין בטוח.

 

היתרון של השימוש בדף VCF

דף זה אינו מכיל הורמונים ולכן לא יוצר תופעות לוואי כלשהן. מסיבה זו הוא אמצעי המניעה המתאים ביותר לנשים מעשנות ולנשים בתקופה הראשונית לאחר הלידה שבה הן מיניקות. הן אינן מעוניינות להשתמש באמצעי מניעה אחרים, אשר מכילים הורמונים כמו גלולות למניעת היריון.

 

איך עובד דף VCF

מניחים דף זה בווגינה והוא מתמוסס במהירות ויוצר שכבה של הגנה אשר קוטלת את תאי הזרע שיגיעו פנימה לווגינה. דף זה אינו מלכלך ובעת המגע המיני בני הזוג אינם חשים בהימצאותו של הדף כיוון שהוא מתמוסס מהר מאד והוא אינו מותיר כל תחושה של חוסר נעימות, ריח או כל תחושה אחרת.

דף זה נמצא בשימוש כבר למעלה מעשרים שנה בעולם המערבי והוא נחשב אחד האמצעים הנוחים והיעילים ביותר למניעת היריון ולכן נמצא בשימושם של בני זוג רבים.

 

שימוש באמצעי מניעה

לאורך השנים נמצא דופי באמצעי מניעה שונים ומחקרים הראו על השלכות שונות של הגלולות והאמצעים הנוספים. זו הסיבה שיש עליה מתמדת בשימוש בדפים הללו שהם טבעיים, אינם מכילים הורמונים ולכן מתאימים לשימוש בקלות בכל עת.