רשלנות רפואית בהקשר של ניתוח קיסרי יכולה לבוא לידי ביטוי באובדן היכולת של היולדת לבחור בעצמה כיצד ללדת, רשלנות בהרדמה לקראת הניתוח או במהלך הניתוח. הרשלנות יכולה להיות גם במעקב והטיפול שאחרי הניתוח. ניתוח קיסרי הוא הליך כירורגי שכולל את חיתוך בטנה ורחמה של היולדת לצורך יילוד העובר שלה,, הוצאת השיליה וביצוע התפרים. חלק מהניתוחים הקיסריים מוזמנים מראש מסיבות אלקטיביות או רפואיות אחרות וחלק מהם הם ניתוחי חירום בלתי מתוכננים בשל סיבוכים בלידה.

מה צריך לדעת על רשלנות בניתוח קיסרי?

בין הסיבות הרפואיות לביצוע ניתוח קיסרי ניתן למנות רעלת הריון, הריון מרובה עוברים, היסטוריה של ניתוחים קיסריים קודמים, משקל עוברי גבוה מהרגל, מבנה אגן צר, גיל מבוגר ועודף משקל משמעותי של היולדת. כ20 אחוזים מהלידות במדינת ישראל מתבצעות באמצעות ניתוחים קיסריים כאשר חלק ניכר מהלידות מתבצעות בניתוח קיסרי בשל סיבוכים רפואיים לרבות דימום פנימי, דלקת בדרכי השתן וברחם וכן היווצרות של קרישי דם ותסחיף ריאתי. הרופא מחויב ליידע את היולדת אודות כלל הסיכונים והסיבוכים שבניתוח קיסרי ועליה לחתום על טופס הסכמה מתוך גמירות דעת.

הרשלנות הנפוצה ביותר בהקשר של ניתוח קיסרי היא: רשלנות שגורמת לאובדן האוטונומיה של היולדת לבחור באיזה דרך היא מעוניינת ללדת וגוררת ביצוע ניתוח קיסרי שמסתבך

רשלנות בביצוע הניתוח ואי עמידה באמות מידה רפואיות שגוררים נזקים רפואיים ליילוד או ליולדת

רשלנות רפואית בביצוע ההרדמה בעת ניתוח קיסרי בשל אי התעמקות מספקת בהיסטוריה הרפואית של המנותחת או רשלנות רפואית במעקב ובטיפול הרפואי לאחר הניתוח, אי הקשבה והעדר מערב מספק אחר היולדת בימי האשפוז שלה לאחר תום הניתוח הקיסרי שגורר אי מתן טיפולים רפואיים נדרשים.

בכל מקרה של רשלנות רפואית בניתוח קיסרי חשוב לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום אשר יסייע לאישה להשיג את הפיצויים המקסימליים המגיעים לה בגין תביעה זאת.