מקרר גלידה הוא מקפיא בעל תכונות מיוחדות והתאמה לצורך של הקפאת גלידות בטמפרטורות ספציפיות כדי שהן לא יפשירו.

 

בחירת מקרר לטבח המוסדי

ראשית יש לבחור מקרר מקצועי שמיוצר על ידי ספק מוביל ואיכותי אשר מספק מקררים על פי דרישת התקן, תוך הקפדה על חיסכון אנרגטי.

יש לחפש מבין הדגמים השונים שמיועדים לגלידות את המקרר שתואם את הצורך. אם מדובר לדוגמה בחבילות של גלידות מרובעות או קופסאות עגולות, אפשר לרכוש מקרר עומד בעל מדפים רבים שנוח לשלוף בכל פעם את הגלידה הנחוצה, בהתאם לטעמים הנדרשים.

 

מקררים לגלידות

אופציה נוספת היא מקרר ארוך בעל תאים רחבים כך שאפשר לאחסן בכל תא סוג אחר של מוצרים. מעבר לכך בדגמים הללו התצוגה נוחה מאד לשימוש וקל מאד לראות מבעד לזכוכית אילו פריטים קיימים בכל התא ולאחר מכן לפתוח את חלון הזכוכית. משטח זה מחולק בדרך כלל לכמה מקטעים וכך פותחים רק את הקטע הספציפי ומוציאים את הגלידה הנחוצה.

קיימים גם מקררים לגלידות שיש בהם שתי דלתות זו לצד זו. אם שני התאים הם מקפיאים אפשר לחלק את המוצרים בין המדפים כך שבכל מדף יהיה נוח להניח סוג אחר, דבר שיקל לאחר מכן בעת הוצאת הקופסאות מהמקפיא.

יש לוודא שבכל אחר מהמקררים הקיימים הקיבולת תואמת את הצורך של המטבח המוסדי או המסעדה. מקרר שיהיה קטן מדי יחטיא את המטרה ויצור בעייתיות כשאין היכן לאחסן את הגלידות.

 

טיב המקרר לגלידה

אם המקרר של הגלידות מתקרר זה די בעייתי ולכן יש לשים לב לפני הרכישה שמדובר במוצר איכותי של ספק בעל רזומה מקצועי, כך שהשאיפה היא לאפס תקלות.