יש כמה סימנים מוקדמים על פיהם תוכלו לדעת אם אתם סובלים מאבנים בכליות או לא. אבנים בכליות בדרך כלל לא יגרמו לתסמינים יוצאי דופן והרגשה כלשהי בגוף, עד שהן יתחילו לנוע בתוך הכליה שלכם או שהן יעברו דרך צינורות השופכנים בדרכי השתן, אלו הם הצינורות המחברים את הכליות אל שלפוחית ​​השתן. אם האבן ננעצת בשופכנים, זה עלול לחסום את זרימת השתן ובאופן זה לגרום לכליה להתנפח וליצור עווית, דבר שעלול להיות כואב מאוד. בשלב הזה, אתם עלולים לחוש ולראות בעצמכם תסמינים לאבנים בכליות.

סימנים של כאב המצביעים קיומן של אבנים בכליות

אם יש לכם אבנים בכליות, סביר להניח שאתם תתחילו לחוש כאבים עזים וחדים בצד ובגב, באזור שמתחת לצלעות. כמו כן, ייתכן ותחושו כאב \שמקרין לבטן התחתונה ולמפשעה. הכאב יכול להגיע בגלים עם הזמן, ולהשתנות מבחינת העוצמה. אתם עשויים לחוש בכאב של צריבה בעיקר בזמן מתן שתן.

תאמו בדיקה לצורך אבחון אבנים בכליות >>>

תסמינים של מראה השתן

אבנים בכליות עלולות לגרום לכם מתן שתן ורוד, אדום או חום. השתן הזה יהיה בדרך כלל מעונן או בעל ריח רע ביותר. לא רק בצבעו, אלא גם בצורך לעשות אותו – אם תרגישו דחיפות גדולה יותר ומתמשכת במתן השתן, וגם לעיתים קרובות יותר מהרגיל, תדעו שכנראה שקיומן של אבנים בכליות זו הסיבה. 

סימנים כלליים וההרגשה הכללית של הגוף

אנשים שסובלים מאבנים בכליות נוטים להרגיש יותר בחילות והקאות. חום וצמרמורות יכולים להתרחש במידה ומתפתח זיהום פנימי בשל הישארותן של האבנים במקום אחד יותר מדי זמן.

באופן כללי, אורח החיים הכללי שלכם עלול להיפגע אם אתם לא מטפלים בקיומן של אבנים בכליות בזמן. פנו בהקדם לרופא מומחה להסרת אבנים בכליות ותחזרו לחיות את החיים המהנים שלכם בהקדם!