מה זה מבחן IELTS  ומדוע צריך אותו? מבחן IELTS נועד כדי לבדוק את רמת הדיבור ורמת הידיעות בשפה האנגלית, וזאת עבור אנשים ששפה זאת אינה נחשבת שפת האם שלהם. המבחן נועד לבחון את הידיעות בשפה האנגלית בתחומים כמו הבנת הנקרא, כתיבה, דיבור והבנת הנשמע.

מה צריך לדעת על מבחן IELTS?

מבחן זה מוכר בכל העולם והוא נועד כדי להבין מהי רמת הידיעות בשפה האנגלית בקרב אנשים שהאנגלית אינה שפת האם שלהם. המבחן עוזר בעיקר למעסיקים שרוצים לאמוד את רמת ההבנה, הדיבור, הקריאה והכתיבה של עובדים פוטנציאלים, כאשר בחינת המיומנויות מקנה התאמה של עובדים למשרות שונות בארגונים ובחברות.

חשוב לדעת כי באמצעות השתתפות במבחן יכולים רבים לפלס את דרכם אל שוק העבודה ולבנות קריירות המשלבות את ידיעת השפה האנגלית בתוכן תוך התנהלות בשפה זאת בחיי היום יום.

מהו מבנה המבחן?

כדי להכיר לעומק את מבחן IELTS  – יש להבין כי ישנן שתי גרסאות של מבחנים שאליהם ניתן לעשות הכנה בלימודי IELTS: האחת מותאמת כדי לבחון את הקריאה והכתיבה של המועמד, והשנייה בודקת את היכולת של הנבחן להשתלב בשוק העבודה בתפקידים אשר מצריכים את ידיעת השפה. הגרסה השנייה כללית וידועה כ"גרסה האקדמית", בעוד שהגרסה האקדמית בודקת יכולת כתיבה וקריאה.

מבחן זה בנוי בפורמט של שאלות ותשובות כאשר בחינת השפה והדיבור נעשות בעל פה מול בוחן מיומן. מבחן זה מורכב מ4 פרקים בהם ניתן לקבל נקודות ממספר 1 עד 9 בעוד שכלל המבחן אורך שעה וארבעים דקות.

מדוע כדאי להעביר מועמדים את המבחן?

אם אתם מחפשים עובדים בכל תחום הדורש את ידיעת השפה האנגלית: מומלץ להכיר את המבחן אשר בודק את יכולות המועמד בנוגע לכתיבה וקריאה באנגלית. המבחן בודק את רמת השפה של הנבחן, את רמת ההבנה ושאר אלמנטים שחשוב לבדוק.

בכך יכולים ארגונים לבצע בחירות יעילות יותר של מועמדים לתפקידים שונים בכל תחום, בין אם מדובר בגיוס עובדים להייטק עד לתחומי ההוראה, ההנדסה, עריכת הדין ושאר מקצועות שונים ומגוונים.

קראו גם: לימודי אנגלית עסקית