איך לשמור על המדפסת שלך

המדפסת היא מכשיר חיוני בכל בית של שנות האלפיים. אם בעבר היה עלינו להרחיק לכת עד לבית הדפוס על מנת להדפסי מסמך מסוים או לצלם אותו (לשכפל, בשפה של פעם. מישהו זוכר?…) הרי שהיום, כאשר לכל אחד יש גם מחשב ביתי ויש לו אפשרות ליצור מסמכים שונים, להוריד מסמכים למטרות שונות, צריך גם את האפשרות של הדפסת אותם המסמכים. המדפסת הביתית מקצרת את ההליכים ומסייעת לנו להגיע לכל הניירת הרצויה, בקלות, בלי טרחה יתירה.

חשוב לזכור כי מדפסת ביתית היא מדפסת שזקוקה לטיפוח ולאחזקה. אם לא דואגים למדפסת ולא מעניקים לה את הטיפול שהיא זקוקה לו, מהר מאוד תבגוד המדפסת ולא תמלא את תפקידה כראוי.

אז איך שומרים על המדפסת?

  • מנקים מאבק – חשוב לדאוג שהמדפסת לא תצבור אבק. כמו כל חפץ בבית, המדפסת אינה שונה וגם אליה נדבקים שכבות של אבק. האבק הוא האויב של המדפסת. חשוב לשים לב כי לא מצטברות שכבות אבק על חלקי המדפסת ובכל פעם שנוצרת שכבה של אבק, דואגים להסיר אותה.
  • מדפיסים פעם בשבוע – על מנת לשמור על הדיו במדפסת שלא תתייבש, חשוב להשתמש בו באופן תכוף. אם נכניס דיו למדפסת אך לא נעשה בו שימוש, מהר מאוד הוא יתייבש ולא ידפיס באיכות הרצויה. על מנת שזה לא יקרה, חשוב לעשות שימוש במדפסת באופן קבוע. אם המדפסת לא ממש באה לשימוש והיא נמצאת בבית רק למקרה הצורך, חשוב להדפיס מידי פעם דף. כך ניתן יהיה להיות בטוחים כי הדיו ימשיך להיות שימושי עד להתרוקנות של המחסנית ולהחלפת ראש דיו למדפסת.
  • מבצעים ניקוי פנימי של המכונה – חשוב להקפיד על ניקוי פנימי של המכונה מידי פעם. הניוקי הפנימי מתבצע על פי רוב על ידי פקודה מיוחדת שהמדפסת מקבלת. או אז היא מבצעת בעצמה פעולות ניקוי פנימיות על ידי המברשות הנמצאות בתוכה. לאחר הניקוי היא תדפיס בצורה הרבה יותר איכותית.

אם תתחזקו את המדפסת שלכם, תשקיעו בה ותדאגו לה, תיהנו בסופו של דבר ממדפסת שתיתן לכם מענה מושלם לאורך זמן. לטיפים מקצועיים נוספים, מוזמנים לפנות אל דוקטור דיו.

שירלי צדק

שירלי צדק

קניינית ומומחית לצרכנות וקנייה חכמה שתדאג שלא תבזבזו שקל אחד יותר ממה שאתם צריכים