הנה הגיע עוד בוקר, והגיע הזמן לגרור את עצמנו מהמיטה ולהתחיל להתארגן לעוד יום עבודה שגרתי במהלך השבוע. בדרך כלל הדבר שיכול לעודד את המוטיבציה בכל בוקר היא המחשבה כי סוף השבוע מתקרב, אך בימים של תחילת השבוע שהסופ"ש נראה רחוק מאוד – ריח של קפה איכותי ומשובח יכול באופן מידי לעורר ולהחדיר את המוטיבציה הדרושה להתחלת הבוקר.

למה שותים קפה דווקא בבוקר?

יש אנשים שלא מסוגלים לדבר בלי ששתו קודם כל קפה, ולעומת זאת כאלה שישמחו לתקשר עם הסובבים אותם רק לאחר שתי כוסות קפה לפחות. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בהרגשה שהקפה נותן לנו להרגיש, כמו גם במרכיבים שיש בקפה.

משקאות קפה מכילים קפאין בכמות גבוהה יחסית, דבר שתורם במיוחד להרגשת הנמרצות שכל כך חסרה לאחר שנת לילה ארוכה. קפאין הינו חומר פסיכואקטיבי ממריץ, ולכן יש מקומות שמחשיבים אותו כסם. כיוון שהקפה מכיל כמות גבוהה של קפאין שמגבירה את קצב הלב והדופק, שתיית קפה אינה מומלצת לנשים בהריון או מניקות כדי שהחומר הממריץ לא יגיע אל התינוק.

למרות שרוב האנשים נוהגים לשתות את הקפה שלהם בבוקר, יש כאלו שלא יוותרו על שתייה נוספת של כוס קפה באמצע היום – כי הקפה דווקא מעניק להם תחושה של נחת ורגיעה מהיום שהיה, ומכין אותם לקראת שעות הערב בהן הם יהיו פנויים יותר לבלות ולצאת עם חברים או לבלות בכיף את הזמן הפנוי שיש להם.

כיצד בוחרים קפה איכותי ומשובח?

כפי שניתן לראות, שתיית הקפה אפשרית ומומלצת בכל שלב במהלך היום. אך כדי שניתן יהיה באמת ליהנות משתיית הקפה, חשוב לבחור את הקפה האיכותי והמשובח ביותר. קפה איכותי הוא כזה המגיע מפולי קפה מסוג ערביקה או רובוסטה, שהם הפולים הנמכרים ביותר בעולם.

לכן כאשר אתם רוכשים את כוס הקפה שלכם מבית הקפה הפינתי, או מזמינים כוס אספרסו בעמדת קפה באירוע אליו אתם מוזמנים – וודאו כי הקפה שמוגש לכם מגיע מפולי קפה איכותיים בלבד, ושהם נטחנו והוכנו במכונת קפה מקצועית.