אפוד מגן ירי הוא הפריט היחיד בתפקיד לוחמה והגנה שלוקחים כמובן מאליו. אם עוד גורמי אכיפת חוק ידעו קצת יותר על האפודים המצילים את חייהם, הם לא היו מתביישים כל כך בשימוש בהם בעת מילוי תפקידם. אפוד מגן ירי אין גורם ללובש אותו להפוך לסופרמן. אך הוא נועד לספוג את פגיעת הקליע. בהתאם לדירוג האפוד עשויה להיות לו ספיגה חזקה יותר מאפודים אחרים. זה לא עושה אותו חסין כדורים. רוב היצרנים נמנעים מהמונח בעת מתן שמות לאפודים, גם כאשר האפוד עומד בסטנדרט הגבוה ביותר.

איך אפוד מגן ירי עוצר כדורים

אפוד מגן ירי מורכב מסיבים בליסטיים חזקים מאוד. החומר יעצור כדור בדומה לאופן שבו רשת תעצור כדור טניס או כדורעף. זה גורם לכדור להסתובב, להאט אותו ולשלוח את האנרגיה שלו דרך כל הפאנל. זכרו שככל שהכדור איטי יותר, כך יהיה מצבו של העונד אותו טוב יותר. ישנה סבירות מעטה בה כדורים בעלי קצה קשיח או שנורו במהירות גבוהה יעברו דרך הסיבים.

תוחלת החיים של אפוד מגן ירי

לרוב האפודים יש דירוג שירות סטנדרטי המאפשר להם לשרת לחמש שנים. כאשר לובשים אפוד בכל יום, הוא מאבד את יכולת ההגנה מהר יותר מאשר וסט שיושב על מדף. זה לא משנה כמה זמן לובשים את האפוד, יש לבדוק היטב את האפוד עבור כל סימני נזק – קמטים, קרעים, ריחות וכוויות. אם מטפלים בו כראוי, אפוד מגן ירי צריך להחזיק מעמד בממוצע חמש שנים. הקפידו לעקוב אחר הוראות הטיפול, כפי שמצוין בהוראות היצרן המגיעות עם האפוד, ובכך תאריכו את חייו. כמו כן בעת הרכישה בחנות פנטום ציוד להגנה עצמית וודאו כי מילאתם ושלחתם את תעודת האחריות בהתאם לבקשות היצרן.