ניהול כספים חיצוני לחברות על ידי רואה חשבון הוא שירות מקצועי המיושם במסגרת שירותי סמנכ"ל כספים חיצוני המיועדים גם לצרכי בקרה פיננסית בכל הנוגע לפעילות הפיננסית של החברה וגם לצרכי קביעת אסטרטגיה פיננסית לצורך הגדלת יכולות הצמיחה. במסגרת השירות, מתבצע תהליך תכנון פיננסי מקדים המיועד בין היתר לצרכי קביעת מסגרת תקציב, קביעת יעדים על פי צפי הכנסות, חלוקת מרכזי הרווח, ניתוח המצב הקיים ובניית תכנית פעולה המותאמת לאסטרטגיה הפיננסית הנקבעת אף היא על ידי סמנכ"ל הכספים ומנהלי/בעלי החברה. 

ניהול כספים חיצוני לחברות – למי מיועד השירות? 

תפקיד סמנכ"ל הכספים הוא אחד מתפקידי המפתח בכל שדרה ניהולית של כל חברה, כאשר עלויות השכר החודשית של סמנכ"ל כספים במשרה מלאה נאמדות בעשרות אלפי שקלים בחודש. עלויות השכר הגבוהות, מובילות לא מעט חברות לוותר על תפקיד סמנכ"ל הכספים, ובכך הן מוותרות על אחד מתפקידי המפתח בחברה. 

כפועל יוצא מכך, שירותי ניהול כספים חיצוני לחברות, מיועד לחברות בתחילת דרכן ו/או חברות אשר אינן יכולות לאפשר לעצמן להתמודד עם עלויות השכר הגבוהות של תפקיד סמנכ"ל הכספים במשרה מלאה. במתכונות שירותי מיקור חוץ בתחום ניהול הכספים לחברות, חברות בכל סדר גודל, יכולות לאפשר לעצמן את שירותיו של מנכ"ל כספים חיצוני הבוחן לעומק את צרכי החברה ולמלא בפועל את תחומי האחריות עליהם אמון סמנכ"ל כספים במשרה מלאה, וכל זאת בתשלום נמוך באופן משמועתי בהתאם להיקפי השירות. כמו כן חשוב לציין את העבודה ששירותי הניהול החיצוני מיועדים גם לחברות המצויות בהליכי פיתוח וצמיחה וגם לחברות המתמודדות עם משברים פיננסיים בסדרי גודל שונים. 

צרו קשר עם רואה חשבון בבנימינה >>>

ניהול כספים חיצוני לחברות – מה הוא כולל? 

ניהול כספים חיצוני לחברות, יכול להיות מיושם גם  במתכונת של סמנכ"ל כספים חיצוני וגם במסגרת שירותי ניהול כספים חיצוני באמצעות ליווי אישי של כלכלן ורואה חשבון. בשני המקרים, הניהול החיצוני כולל בתוכו אחריות מלאה על תומי הנהלת חשבונות לצד ביצוע בקרה תקציבית לכל הפעילות הפיננסית של החברה. בנוסף, השירות כולל תכנון תקציב שנתי והובלת תהליכי גיוס הון וליווי אישי של תהליכי מימון ואשראי אל מול גורמים פיננסיים. כמו כן, השירות מתמקד בבניית תכנית עסקית באמצעותה ניתן לנהל משברים פיננסיים ו/או לייצר הזדמנויות כלכליות עבור החברה, כאשר התכנית העסקית מגדירה בין היתר את המודל העסקי הנבנה בשיתוף פעולה מלא והדוק עם מנהלי ובעלי החברה.  

בשני המקרים, מטרת הניהולי החיצוני בתחום הפיננסי לחברות היא לספק לבעלי/מנהלי החברה את הכלים הנדרשים לצורך שיפור הרווחיות והשגת שליטה מלאה על הפעילות הפיננסית של החברה. חשוב לציין את העבודה ששירותי ניהול כספים חיצוני לחברות, מותאמים לכל חברה בהתאם לגודלה ומצבה הפיננסי – כלכלי, והם מיושמים על ידי צוות כלכלנים ורואי חשבון המסתייע במערכות טכנולוגיות וכלים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לבעלי / מנהלי החברה לקבל החלטות נכונות יותר בכל רגע נתון בנוגע להתנהלותם הפיננסית.