חללים רטובים הם מסוכנים כיוון שהמים מסוגלים לגרום נזקים גדולים מאד, תוך פרק זמן קצר.

 

יבוש חללים רטובים

כאשר קיימת מסה של מים, הפתרון היעיל ביותר הוא הזמנת משאית ביובית. משאבת זו יונקת את כל כמות המים שהצטברה בדירה תוך פרק זמן קצר יחסית. לאור המצב המים כוללים גם חול אבק ופסולת.

המשאית שואבת גם מים אשר נזלו במהירות כלפי מטה למקומות הנמוכים כמו פירי מעליות, חניונים, מקלטים ומרתפים. יבוש החללים הרטובים הנמוכים הוא חשוב ביותר, כדי שאפשר יהיה להמשיך ולהשתמש במעלית לאחר ייבוש מוחלט של המקום.

 

יבוש של המים שנותרו

הביובית שואבת את מרב כמות המים אך תמיד נותרים מים בפינות ועל הרצפה ולכן מפנים זאת באמצעות מגבים ומטליות רצפה.

לא אחת יש פריטים שעקב ההצפה נופלים על הרצפה ולכן נרטבים לחלוטין כמו ספרים, אלבומי תמונות ועוד. במקרים רבים הנזק הוא מאד משמעותי ולעתים לא תהיה ברירה אלא לזרוק אותם.

רמת הלחות לאחר ההצפה היא גבוהה בכל המרחב ולכן יש להפעיל מייבשי לחות אשר סופחים את הלחות לאט לאט.

 

מים כלואים מתחת לאריחים

זרמי המים המשמעותיים בעת הצפה יוצרים מצב שהם חודרים פנימה מתחת לאריחים. הבעיה היא שמכיוון שהאוויר אינו חודר לאזור זה, המים לא מסוגלים להתייבש בעצמם והם נותרים כלואים.

כדי לפתור זאת מפעילים שיטות שונות של ייבוש אשר מסוגלות ברוב המקרים לייבש את המים. אם לאחר בדיקה של מצלמה תרמית מסתבר שהמים אינם מתייבשים ועדיין קיימת רמה גבוהה של לחות בסביבה זו, אין ברירה אלא לפרק את האריחים, להוציא את התשתיות ולייבש היטב את השטח. רק לאחר מכן אפשר להתקין תשתיות ומרצפות חדשות.

 

לעוד מידע וייעוץ פנו עוד היום לחברה לקידום נזקים.