השכרת רכב היא שירות נפוץ בקרב לא מעט אנשים, ולו בשל העובדה שרבים מבקשים לשכור רכבים לאירועים, או לחלופין להימנע מהוצאות תחזוקת הרכב (אם מדובר בהשכרה לטווח ארוך). כיום ניתן לשכור רכבים לפרקי זמן שונים, החל מ24 שעות ועד להשכרה שעשויה להימשך שנים. כיצד תוכלו לבצע השכרת רכב מושכלת? אספנו בעבורכם כמה טיפים חשובים במיוחד.

הסיבות שבגינן אנשים בוחרים בהשכרת רכב הן בהחלט מאוד מגוונות, כשיש מי שעושים זאת לטובת עסקים, יש מי שבוחרים לשכור רכב מסחרי על מנת לשנע תכולת דירה, זוגות שמעוניינים להגיע לחתונה ברכב מפואר, יציאה לטיול משפחתי והסיבות עוד רבות. למעשה, השכרת רכב הפכה לדבר שכיח ומקובל, כך שרבים פונים לשירות זה על מנת לקבל מענה מהיר לצרכיהם.

הדבר הראשון – להבין את הצורך

לפני שמגיעים לחברת ההשכרה ובוחרים את הדגם הרצוי, ועוד לפני שמגדירים תקציב עבור השירות, יש להבין מהו הצורך שלכם, כלומר מה אתם בדיוק צריכים שיהיה ברכב. החל מתא מטען גדול, דרך תא נוסעים נינוח וכו'. אם מדובר על השכרת רכב ליום, יכול מאוד להיות שאתם זקוקים לרכב עבור טיול שטח, ופה מומלץ לשכור רכב מתאים, או אפילו רכב מפואר עבור אירוע. כך או כך, רשמו על דף את כל האלמנטים החיוניים ביותר בעבורכם, ורק אחר כך תוכלו לחפש את הדגם הרצוי, משמע הדגם שעונה על כל הצרכים שלכם.

כשאתם מתחילים בחיפוש אחר הדגם האידיאלי ביותר בעבורכם, אתם נחשפים לעלויות ההשכרה, מה שיכול לסייע לכם לגבש תקציב ריאלי עבור ההשכרה. בדרך כלל עלות ההשכרה מחושבת פר יום, כשיש לקחת בחשבון שכל דגם יתומחר במחיר אחר, ולו בשל מאפייניו.

קראו את החוזה היטב

במעמד ההשכרה תצטרכו לחתום על חוזה, אותו חשוב לקרוא בעיון רב ולתת את מלוא תשומת הלב גם לפרטים הקטנים. חשוב שתדעו על מה אתם עומדים לחתום ולאילו כללים וסעיפים אתם כפופים. בררו לעומק על סעיף ההשתתפות העצמית, וכמובן וודאו שהרכב מבוטח בביטוח חובה ובביטוח צד ג'.

בדקו את הרכב בטרם ההשכרה

כשאתם מקבלים את הרכב, כדאי לבדוק שאינו מכיל פגמים או ליקויים, הן מבחינה חיצונית והן מבחינה פנימית. צלמו את הרכב עם קבלתו, ובמידה ותמצאו ליקוי, יש לצלם אותו לטובת התיעוד, כשכמובן יש להודיע לנציג החברה באופן מידי. כמו כן, אם בנסיעה הראשונה אתם מבחינים בבעיה מסוימת, חשוב לתעד זאת ולעדכן את החברה בהקדם.

פה נעצור לציין שהחזרת הרכב חייבת להתבצע במועד ובמיקום שנקבעו בחוזה. במיוחד כשמדובר על השכרת רכב לפרק זמן קצר כמו 24 שעות. כמו כן, יש להשיב את הרכב כשמיכל הדלק מלא, או לפחות באותה כמות הדלת שהייתה כשקיבלתם את הרכב. לרוב, אי עמידה בתנאים הללו תגרור עמה עלויות נוספות.

לסיכום, השכרת רכב מהווה שירות שכיח במיוחד, כשיש לא מעט סיבות עבור ההשכרה. היה ובחרתם לשכור רכב, יש לוודא שהדגם תואם לצרכיכם, התקציב ריאלי ושאתם יודעים בדיוק על אילו סעיפים אתם חתומים בחוזה. נסיעה טובה ובטוחה!