רוב תושבי ישראל גרים בבניין משותף ולכן אין אחד כמעט שלא נדרש לבצע איטום גג וקירות בבניין משותף. מי אחראי לשלם את עלות תיקוני איטום והאם דמי הטיפול כלולים בדמי הוועד? מה יש לעשות על מנת לשמור על תקינותו של האיטום לאורך זמן ואילו שיטות קיימות לביצוע עבודות האיטום בבניין משותף? כל אלו ועוד בכתבה. ניתן גם לקרוא על איטום מבנים באתר בסיס.

 

מי אחראי על איטום בניין משותף

הקירות, הגג ומעטפת הבניין מוגדרים כשטחים משותפים. המשתמע מכך הוא שהדיירים הם אלו האחראים על תחזוקה שוטפת וטיפול בליקויים השונים. ועל כן את התשלום עבור ביצוע העבודות השונות בחלקים המשותפים של המבנה יש לחלק לפי כלל דיירי הבניין. 

 

האם איטום בניין נכלל בדמי הוועד החודשיים?

לרוב, איטום בניין זו פעולה הנעשית אחת לכמה שנים, ועלותה נקבעת בהתאם לצורך וכמות התיקונים ולכן המחיר של איטום גג אינו נכלל בדמי ועד הבית. 

 

אילו עבודות תחזוקה יש לבצע כדי לשמור על איטום תקין?

אפילו עבודה בגובה של איטום המקצועי ביותר לא תאריך ימים, במידה ולא תהיה תחזוקה תקופתית בסיסית.ההמלצה היא לבצע אחת לחצי שנה בדיקה שגרתית. במהלך הבדיקה ייבדקו ויטופלו הדברים הבאים:

 

איטום גג וקירות בניין בסנפלינג או עם פיגומים?

עבודות בגובה ותיקוני איטום בבניין משותף ובגבוה דורשות עבודה בגובה רב. האופציות הנפוצות ביותר היא בניית פיגומים מסביב לבניין או שימוש במקצועני סנפלינג. בניית פיגומים מסביב לבניין דורשת זמן רב, רעש הכרוך בהרכבת הפיגומים ופגיעה מתמשכת בפרטיות דיירי הבניין. לעומת זאת, איטום בסנפלינג מתבצע במיידי, ללא צורך בהמתנה עד לסיום בניית הפיגומים. כמו כן שימוש בחבלי סנפלינג מאפשר את מירב הפרטיות לדיירי הבניין.