תמונות ממלאות תפקיד חשוב מאוד באתרי אינטרנט. הם חלק בלתי נפרד מהתוכן והמראה של האתר. היות שכך חשוב לנו מאוד לבחור אותם בשימת לב מרובה. לצד זאת יש לציין את נושא החוקיות. במידה ותמונה שאתם משתמשים בה אינה חוקית – אתם עלולים לשלם על כך ביוקר. כן. תמונה חייבת להיות חוקית כדי שלא תסתבכו עם זכויות יוצרים.

 

איפה קונים תמונות לאתרי אינטרנט?

אם אתם רוצים לקנות תמונה לאתר אינטרנט עליכם לפעול בצורה חכמה. הדבר הראשון הוא למצוא מאגר תמונות עשיר ומעודכן. יש מגוון מאגרים כאלו שיכולים להתאים למטרה שלכם. שימו לב להבדיל בין אתרים חינמיים לבין אתרים שבהם התמונות יהיו בתשלום. כמובן שאם מוצאים תמונה בחינם, זה בהחלט יכול לענות על הצורך שלכם. אבל בכל מקרה חשוב לבדוק את תנאי השימוש ואת הדרך החוקית שלכם להשתמש בתמונה. לדוגמה, יש מאגרים בהם השימוש החינמי מותנה בציון קרדיט לאתר.

 

תשלום והורדה

לאחר שווידאתם את הכללים ואתם יודעים כיצד נכון להשתמש בתמונות שהורדתם, אתם יכולים לשלב אותם באתר שלכם. חשוב מאוד להתאים את התמונה בגודל הרצוי לפי גודל הדף, התכנים הנוספים שמופיעים בו וכן הלאה. בנושא התשלום יש להתייחס לתדירות השימוש שלכם. במקרים בהם מדובר על שימוש רב בתמונות יהיה אפשר לרכוש מנוי. ואם מדובר על שימוש חד פעמי נכון יותר לרכוש תמונה ולשלם עליה – במידת האפשר.

 

לבחור בתבונה, לשלב בחכמה

בכל מקרה חשוב להיות מודעים לכך שתמונה באתר אינטרנט עושה עבודה חשובה מאוד. לכן יש לבחור אותה בשימת לב, לשלם על פי הנדרש ולשמור על כל הכללים בנושא זה. כך לא תפגעו בזכויות יוצרים ותהיו בטוחים שאתם פועלים כראוי.

 

מוזמנים לפנות אלינו: https://killermedia.co.il/.