המאמר באדיבות מנו בן הרוש

אתם בעלי עסק חדש ובדיוק עושים את צעדיכם הראשונים, חושבים שזה זמן טוב להיעזר באימון עסקי? ברור. אך, נניח שיש לכם עסק בן 4 שנים, שעובד יפה יחסית אך תמיד נמצא בבינוניות. יכול להיות שגם במקרה כזה מאמן עסקי יכול לסייע? כן, כן וכן. הרשו לי להפתיע אתכם, גם עסקים מאוד ותיקים ומצליחים נעזרים באימון עסקי, פשוט כי תמיד אפשר יותר. מאמן עסקי תמיד יתאים את עצמו לצרכים הספציפיים של העסק שלכם. בואו נגלה יותר על מתי אימון עסקי יתאים.

אימון עסקי – תמיד יכול להוסיף


כאשר אנחנו מדברים על אימון עסקי, אנחנו בעצם מדברים על ליווי אישי של בעל מקצוע מומחה בתחום העסקים. אותו ליווי יכול להניב תוצאות שונות ולהתרכז בתהליכים שונים, הכל בהתאם לציפיות העסק ולמקום בו הוא עומד.

באילו שלבים של העסק אימון עסקי יוכל לסייע?

  1. בתחילת בניית העסק – עסק חדש, ברוב המקרים, מתחיל כאשר יזם רוצה לקחת משהו שהוא מאוד טוב בו ולהתחיל להרוויח ממנו בממדים גדולים יותר, או שהכל מתחיל מרעיון טוב. כך או כך ההתחלה נפלאה אך חסרים לא מעט כלים בסיסיים בבניית העסק וביסוסו, בשיחות מכירה, מציאת לקוחות ועוד. אימון עסקי יתן את המענה על כל פערי המידע.

  2. עסק בתקופת שינוי – עסק אשר מעוניין בשינוי משמעותי, על מנת להימנע מטעויות, יעדיף שיתלווה אליו מאמן עסקי. כך יוכל לבצע צעדים שקולים יותר, לשמוע חוות דעת נוספת וכן גם להימנע מהרבה טעויות.

  3. עסק שמחפש את הפסגה הבאה – גם עסקים שמרגישים שהשיגו את כל היעדים שלהם ורוצים יותר נעזרים באימון עסקי. הרבה פעמים מה שמניע אותנו קדימה זו המטרה וכשנגמרות המטרות ואנחנו רוצים להמשיך להתקדם – נעשה הכל כדי לגלות מה יש מעבר לאופק.