עשרות אלפי אנשים בישראל משלבים יוגה ביום יום שלהם. לא משנה אם מדובר בפעם בשבוע או יותר, באימון אישי בבית או בקבוצות בסטודיו יוגה מסודר. אימון זה מאפשר להם להתחבר לתודעה שלהם, לאזן בין גוף ונפש וליהנות מאורח חיים רגוע ושליו יותר. למשך אותה שעת תרגול (או זמן תרגול שאתם מקצים לעצמכם) ניתן להתנתק מהעולם החיצון, מהלחצים ומכל המשימות היומיומיות שיש לבצע ולהתחבר לעצמכם.

מהי יוגה?

על אף שכולם חושבים כי מדובר באימון ספורטיבי הרי שכדאי לדעת שיוגה היא בעצם תהליך. תהליך זה כל אחד עם עצמו. בתהליך זה כל אדם המבצע את התרגילים מנסה להתנתק מהגירויים החיצוניים ולהתחבר לעצמו ובשל כך לסייע לעצמו פיזית ומנטלית. אימוני יוגה נהדרים גם לחיזוק הגוף וגם לחיזוק הנפש. אנשים רבים משתמשים באימונים אלה כדי לרפא פציעות, להרפות שרירים שצברו עומסים וכן כדי לשפר את הגמישות. אימון יוגה מתבצע על מזרן יוגה בדרך כלל ובהמשך נגע יותר לעומק בנושא בבחירת מזרן מתאים לשימוש ביתי.

האם כדאי לעשות יוגה בבית או בקבוצות?

הרבה מתבלטים היכן כדאי לעשות יוגה. הרי שיוגה היא חיבור לאני הפנימי שלנו, לתודעה שלנו ואנו צריכים להתנתק מגירויים חיצוניים. כאשר אתם מדמיינים מישהו עושה יוגה אתם מדמיינים אותו מתבודד בטבע אולם זה לא בהכרח נכון. אנשים רבים עושים יוגה גם בפארק שבסמוך לכביש סואן, אחרים באמצע הכיכר ואחרים בים כאשר יש אנשים רבים בחוף. יש כאלה שמעדיפים את השקט שלהם בבית ויש כאלה שמעדיפים ליהנות מאימונים בקבוצה בסטודיו או בשטח. אתם תבחרו את הדרך הנוחה לכם ביותר לתרגל יוגה. מה שבטוח – חשוב ללמוד את סדר התרגילים בהתאם לסוג היוגה שתרצו להתרגל וכיצד לבצע אותם בצורה נכונה כדי למקסם את האפקטיביות של האימון ולהימנע מפציעות. אחרי שתשלטו בזה תוכלו לבצע את התרגילים בנחת באופן עצמאי בבית.

איך לבחור מזרן יוגה?

מזרן יוגה מסייע לנו לשמירה על יציבות במהלך ביצוע האסאנות וכן מסייע בהפחתת לחץ מכפות הרגליים ומאיברים שונים שלנו הנדרשים בנגיעה ברצפה במהלך התרגול (ברכיים, מרפקים, ישבן, גב וכו'). בחרו במזרן בעובי המתאים ביותר עבורכם ובאורך מספיק שיתאים לכם לבצע את התרגילים שלכם בצורה נינוחה המתאימה למידות גופכם.