לפני שהילדים שלנו יתמכרו למסכים, בין אם זה מסך טלוויזיה, מסך מחשב או מסך סלולר, חשוב מאוד שהם ילמדו להשתמש ולשחק במשחקים וצעצועים אחרים. אחד מצעצועי הילדים החשובים ביותר שהם צריכים ללמוד לשחק בהם, אלה צעצועי עץ.

לא מדובר פה רק בעניין של חומר, שכן יש הרבה מאוד משחקים עם מאוד סוגים של חומרים וכדומה. אלא מדובר פה בדבר שהוא מעבר לכך. שכן לצעצועי עץ יש מרכיבים מיוחדים שלא תמיד ניתן למצוא בצעצועים אחרים, בין אם מדובר בצעצועי פלסטיק או צעצועים לתינוקות וילדים שעשויים מחומרים אחרים.

ראשית, צעצועי עץ מכילים הרבה פעמים אלמנט של הרכבה, וכן יש בהם הרבה פעמים אלמנט שמחייב את הילד לדעת איך להפעיל את הדברים, איפה לשים אותם, כיצד להניע אותם ועוד. בין אם מדובר ברכבות, מכוניות, בצעצועים שקשורים לקוביות וצורות אחרות שצריך להניח באופנים שונים. כל זה מאפשר לילד לפתח את היצירתיות שבו, לפתח את הדמיון, ומעבר לכך, יש את העניין של השיתופיות. בין אם מדובר בצעצועים בהם הוא אמור ויכול לשחק עם בני משפחה, הורים, אחים ואחיות, בין אם מדובר בצעצועים שהוא יכול לשחק עם ילדים אחרים.

צריך לזכור, כל מה שהילד לומד בגיל צעיר, כשהוא תינוק, ילווה אותו בעתיד. הוא יפתח את זה בצורה כזו שיוכל להשתמש בכך באופנים שונים. לכן יש חשיבות גדולה לשאלה, מה בדיוק ואיך בדיוק הוא משתמש בזה. אם ניתן לילד שלנו צעצועי עץ ונבקש ממנו לשחק בהם, מבלי שנחשוף אותו בגיל מוקדם מדי למסכים, זה רק יטיב עמו, בדיוק כפי שאם ניתן לו לקרוא נניח, ולא לשחק במשחקי מחשב, אז הוא ילמד דברים שייתכן ובעתיד יעזרו לו הרבה יותר, הוא גם יפתח הרגלים מסוימים שילוו אותו הלאה.

לסיכום, יש משמעות לצעצועי עץ מהיבטים שונים וככל שאנחנו נקדים ונספק אותם לילד שלנו, כך הוא ייהנה מהם יותר, וגם הוא יוכל להפיק מהם יתרונות שונים אשר יטיבו עמו גם בעתיד, כשיגדל ויכיר גם דברים אחרים