באתר שלנו אנו מדברים לא מעט על העובדה שאין מי שמחנך ומלמד אותנו להתנהלות פיננסית נכונה מגיל קטן. למעשה באף מסגרת לא מלמדים אותנו את זה ולכן אם ההורים שלנו לא יעשו את זה, נצטרך לחכות לגיל בוגר ליטול יוזמה עצמאית ללמוד התנהלות פיננסית נכונה ולעתים רבות לא נעשה את זה, נכנס למינוס וחובות ורק אחרי שנספוג מכה כלכלית קשה נזכור שצריך להשקיע ברכישת השכלה פיננסית. מתן דמי כיס לילדים יכול לסייע לילדים שלכם להימנע מבעיות כלכליות בעתיד.

מדוע זה חשוב לתת דמי כיס לילדים שלנו?

אז אתם רוצים להיות נחמדים ולקנות לילדים שלכם צעצועים, ממתקים ודברים שהם מבקשים מכם במהלך השבוע – אולם כאשר תסרבו לקנות להם משהו הם יתחילו לצעוק, להשתולל ולעשות לכם פדיחות. מעבר לפדיחות הם לא יהיו ממושמעים, לא יכבדו אתכם, לא יעריכו כסף או משהו אחר בעל ערך ויגדלו להיות מפונקים, עצלנים וחסרי כבוד. מתן דמי כיס לילדים ולימוד התנהלות כלכלית נכונה כבר מגיל קטן יכולה לסייע לילדים לפתח חשיבה עצמאית, כלכלית ולפתח אחראיות. 

לקבלת ייעוץ לכלכלת המשפחה >>>

כמה דמי כיס צריך לתת ולשם מה?

גובה דמי הכיס תלויה בעיקר בצרכי הילד. גם אם אתם במצב כלכלי נהדר ויש לכם הרבה כסף אתם לאו דווקא בהכרח רוצים להעניק לילדים דמי כיס גבוהים. חסכו להם את הכיס ללימודים או לרישיון נהיגה בגיל בוגר יותר אולם בטווח הקצר, ככל שהם קטנים אין להם הוצאות. ילדים קטנים יכולים לצאת בהפסקה בבית הספק לקנות לעצמם ממתקים, אוכל או קלפים של שחקני כדורגל מהמכולת הסמוכה לבית הספר או מהקפיטריה במתחם בית הספר. התחיל מ20-30 שקלים דמי כיס ולפי הצרכים של הילדים – הסבירו להם עבור מה מיועד הכסף.

מה קורה עם הילד/ה מבקש/ת ממני עוד כסף?

כנראה שהם בזבזו את הכסף מוקדם יותר עוד לפני שעבר שבוע בין קבלה אחת לאחרת של דמי הכיס ועל כן צריך לעבוד אתם על הערך של הכסף והתנהלות נכונה. הסבירו שיש גם אפשרות לחסוך את הכסף לקנות משהו גדול יותר או לצרכים מסוימים בעתיד.