אם אתם רוצים לשפר את איכות השינה שלכם וכתוצאה מכך את איכות החיים שלכם שמגיעים למחרת הלילה, חשוב להבין קודם כל את סיבת הבעיה ולמה היא משפיעה על השינה שלכם.

אז מהן בכלל נחירות? טוב, קשה לומר שמישהו לא מכיר את זה, אולם הנחירות הן למעשה הפרעה בדרכי הנשימה שגורמת לריאות להתאמץ בשאיפת האוויר וכתוצאה מכך נשמע הרעש של הנחירות.

למה זה קורה? קודם כל חשוב לדעת שאתם לא לבד. כ-50% מהאוכלוסייה המבוגרת סובלים מנחירות ויש גם הרבה צעירים. 

הסיבות לנחירות הן רבות ומגוונות. יש פעמים שיש בעיה מובנית בדרכי הנשימה וצריך לעשות ניתוח ממש כדי לפתור את בעיית הנחירות.

חשוב לדעת שנחירות אינו דבר תקין לגוף והוא גורם לו להתאמץ יותר בזמן השינה. אז למה אתם נוחרים? הנה כל הסיבות.

למה אתם נוחרים?

אם אתם רוצים לדעת את סיבת הנחירות שלכם, תוכלו להמשיך לקרוא, אולם אם תרצו לדעת בלי לנחש, עליכם ללכת למעבדת שינה כדי לבדוק את זה באופן מקצועי.

אם קשה לכם ללכת למעבדת שינה, אתם יכולים פשוט לקנות או להשכיר מכשיר ביתי שיודע לבדוק איפה נמצאת הבעיה. כמובן שהבדיקה היא בזמן שאתם ישנים.

באופן כללי נחירות יכולות להגיע מסיבות רבות. ראשית, אנשים שסובלים מעודף משקל נוטים לנחור מכיוון שהגוף מתקשה להכניס אוויר בצורה חלקה.

סיבה נוספת לנחירות יכולה להיות לחצים ושינה קטועה. אם אתם לא רגועים יתכן מאוד שהשינה שלכם באיכות ירודה והגוף לא מתפקד היטב במצב הזה ולכן אתם נוחרים. 

לסיכום וסיום, אם אתם רוצים לפתור את הבעיה בצורה יסודית, כדאי ללכת למעבדת שינה ואם צריך לעשות ניתוח כדי לקבל חיים איכותיים יותר. 

 

מתעניינים איך מתמודדים עם נחירות? קראו על פתרון לנחירות עם אורנה אדריאנסן