טיפולי שורש משתייכים אל קטגוריית הטיפולים הדנטליים המשמרים, קרי, שימור של שיניים פגועות. מרבית האנשים מפחדים או נרתעים מטיפולים אלו משום שמדובר על טיפולים המערבים את השורש ומערכת עצבים עדינה או במילים אחרות משום שהם מפחדים שיכאב להם. נכון להיום ניתן לבצע טיפול שורש ללא כאב. 

אין סיבה לפחד – טיפולי שורש בעידן הנוכחי

אם בעבר לא היו את האמצעים שיש היום ואנשים חשו בכאב כאשר טיפלו להם בשיניים, כיום אנו חיים בעידן דנטלי מתקדם וככל שרופא השיניים מקצועי ומנוסה בתחום טיפולי שורש ומשתמש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, כך הלקוח יכול להיות בטוח שטיפול השורש לא יכאב ויוביל לעיתים לתוצאה המתוכננת.

חשוב להבין את מהלך הטיפול על מנת להבין שאין טעם לפחד מטיפול שורש. הצעד הראשון של טיפולי שורש תמיד יהיה הרדמה של כל האזור של השן הפגועה וזאת על מנת שלא תחושו שום כאב כאשר הרופא יפתח את השן. המטרה של הרופא היא להגיע לעצב של השן, לחטא את התעלות של השורש או השורשים ולאטום את חלל המו על ידי סתימת שורש, סתימת קבועה של השן ולאחר מכן גם מבנה וכתר.

נכון להיום רוב טיפולי השורש זוכים להצלחה של שמונים אחוזים ויותר ולפעמים יש צורך בטיפול שורש מחודש, וזאת אם הטיפול הראשון לא מצליח או לאחר פרק זמן של כמה שנים. במצב בו טיפול השורש אינו מצליח יש פתרון אחר בדמות ניתוח אנדודונטי. גם ניתוח זה לא אמור לכאוב משום שמשתמשים גם בו בהרדמה של הפה.

לתיאום טיפולי שורש בקרית מלאכי >>>

לסיכום, רוב האנשים מפחדים מטיפול שורש משום שהם סבורים שטיפול זה יכאב להם. כיום, ניתן לעבור טיפול שורש ללא כאבים במרפאה מקצועית ועל ידי רופא בעל ניסיון אשר מכיר את הטכניקה הטובה ביותר להרדים את המקום ולטפל בכל הקשור אל הטיפול בעדינות ומקצועיות. שיהיה טיפול מוצלח.