המאמר באדיבות רום גני זהב

תשוש נפש זוהי הגדרה של אדם שאינו מסוגל, מפאת מחלה או מצב בריאותי ו/או נפשי, לקחת אחריות על בריאותו ומצבו הכללי לאיכות חיים נאותה ובסיסית. זה כולל למשל חוסר יכולת לנהל את משק הבית או מטלות יומיומיות בצורה מלאה או אפילו חלקית, דאגה לקחת תרופות בזמן, לקבוע זמנים לטיפולים ועוד. אנשים כאלו חייבים להימצא תחת השגחה ולהעניק להם את הצרכים הבסיסיים הראויים להם.

מחלות כמו דמנציה או אלצהיימר המאפיינות אנשים בגיל השלישי גורמות להם ליפול תחת ההגדרה הזו, מה שאומר שהילדים מאוד מתלבטים אם להכניס את ההורה שלהם לבית אבות.

תופעות אופייניות של תשוש נפש

הרבה פעמים אפשר להבחין בקלות באדם תשוש נפש רק מצפיה בהתנהגותו במהלך היום. זה כולל גם תסמינים והופעות התנהגותיות לא סדירות, כמו למשל שינוי במצב הרוח לעיתים תכופות, דיכאון וחדרה, הפרעות קיצוניות בהתנהגות, חוסר שליטה על הסוגרים, מחסור במנוחה, כעסים, פרנויה והתנהגות אסוציאלית. 

הפתרון לתשוש הנפש – כניסה למסגרת בית אבות 

בבתי אבות יש מחלה מיוחדת וצוות מיומן שיודע כיצד להתמודד עם אנשים הסובלים מאחד המצבים הגורם לתשישות נפש. שם בבית האבות דואגים לאדם לכל צרכיו אותם לא יכל לבצע לבד – האכלה, הלבשה, נטילת תרופות ואף ליווי לעשיית צרכים במידת הצורך. מלבד הטיפול השגרתי והשגחה צמודה בכל עת, מוענקים לדיירים תשושי הנפש טיפולים מיוחדים, רפואיים ופארה רפואיים שנועדו לסייע להם להפיג את המתחים ולהפחית את התופעות של ההפרעות ההתנהגותיות.

בבית אבות יוקרתי יש צוות מסור ומקצועי שיודע את העבודה ומתחייב להעניק לקשיש תשוש הנפש את כל הדברים שהוא צריך על מנת להמשיך ולחיות בכבוד במצבו הבריאותי. מגורים בבית אבות יכולים לסייע לו לחיות בכבוד לצד המחלה בצורה הכי טובה שיש.

אולי יעניין אותך גם שירותי סיעוד פרטיים