נהיגה חייבת להתבצע על פי חוקי התנועה. כל נהג שעובר על אחד החוקים צפוי לתת על כך את הדין. אחת העבירות החמורות הינה שימוש בנייד בזמן נהיגה. השימוש בנייד מהווה מסיח דעת משמעותי שמביא למצב בו הנהג אינו מרוכז כראוי בנהיגה ובכביש שמשתרע מולו. זו הסיבה בגינה חייב כל נהג להימנע משימוש בנייד בעת נהיגה. ככל שהוא צריך לשוחח בנייד עליו להיעזר בדיבורית. זו מאפשרת לו לדבר כאשר הטלפון מקובע לרכב והוא לא צריך לאחוז אותו בידיו.

העונש: קנס ונקודות

שימוש בנייד בנהיגה כרוך בעונש של תשלום קנס בסך אלף שקלים וכן שמונה נקודות תעבורה. בהחלט עונש מרתיע ומשמעותי. היות שכך חשוב כי כל נהג יהיה מצויד בדיבורית והנייד שלו יהיה מקובע במקום. כך שבמידת הצורך הוא יוכל לשוחח בלי להסיח דעת מהנהיגה כלל. במידה ונהג נתפס כאשר הוא משוחח בטלפון במהלך נהיגה הוא יקבל דו"ח וייתן את הדין על המעשה שלו.

היעזרו בעורך דין להקלה על העונש

במקרים מסוימים נכון יותר ליצור קשר עם עורך דין במטרה למצוא דרכים להקל על העונש. הווי אומר שאחרי שנרשם דו"ח או שהוטל עליכם קנס אתם עדיין יכולים לחפש דרך להקל מעל עצמכם את חומרת העונש. בעזרת עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום התעבורה תוכלו לדעת מה עושים ומה לא עושים כדי להקל את חומרת העונש ולחסוך מעצמכם תשלומים ונקודות תעבורה. נהג חכם נוהג על פי כללי הנהיגה ועל פי החוקים, נהג חכם שעבר עבירת תנועה יודע שהוא לא יכול להתנהל בעצמו מול הגורמים הרשמיים, כי הוא צריך לצדו עורך דין מקצועי שינחה אותו וילווה אותו לכל אורך המהלך.

אולי יעניין אותך גם נהיגה תחת השפעת סמים