אנשים החווים טראומה נושאים אותה בנפשם לאורך זמן רב והעובדה הזאת מעיבה על חייהם בדרכים שונות. טראומות יכולות לקרות בתאונות, עקב מות קרוב יקר ובנסיבות שונות במהלך הצבא, החיים וכדומה.  יש צורך לטפל בטראומה הזאת ולנסות לעמעם אותה או לסלק אותה ואת זה ניתן לעשות באמצעות טיפולים פסיכולוגיים ונפשיים. אחת השיטות הייחודיות היא שיטת EMDR. מדובר על טיפול באמצעות תנועות עיניים וגירויים נוספים. המטפל מגרה על ידי הנעת כפות ידיו מול עיני המטופל המנסה לעקוב אחרי התנועה. ועקב כך צף ועולה שוב הזיכרון הקשה שהיה לו מהטראומה.  

מהות הטיפול

התורה שעל פיה מבוסס הטיפול גורסת כי בעת האירוע נחשף הסובל לזיכרון אשר אינו מרפה לאורך השנים. כל זיכרון מקודד על פי 4 ערוצים. תמונה, רגש, מחשבה ותחושה בגוף. הרצון הוא לבטלם עקב הטיפול והדבר נעשה בהדרגה ובסדרת פגישות המתארכות ככל הנדרש. יש מדדים להצלחה. בתחילת הדרך המטופל חש רגשות אשמה המלווים בכאב בבטן, וככל שהוא ממשיך התחושות הופכות לשלווה, השלמה, מחשבה שאני בסדר, חום נעים בגוף וכיוצא בזה. היתרון בשיטת טיפול זאת שהוא מתאים גם לאירועים קשים אבל גם קלים, יחסית, אשר משפיעים באופן כלשהו על חיי האדם שחווה אותם.  

טיפול לסיטואציות שונות

הטיפול מתאים למקרים מגוונים, לבני שני המינים ולגילאים שונים. הוא מותאם מאוד לאנשים המגיעים מהציבור הדתי בגלל שהמטפלים מכירים היטב את הדת ואת הרקע ממנו הם מגיעים. אחד היתרונות העיקריים בשיטה היא שהטיפול מעלה רק את הזיכרון ולא את כל הטראומה מה שהופך אותו לקל ויעיל יותר. טיפולי טראומה כוללים מעיקים והנשירה בהם רבה יותר. מומלץ לקבל שירות ממטפל מוסמך בעל מוניטין בתחום. הצלחתו משדרגת רבות את איכות החיים.   למידע נוסף הכנסו לאתר שלנו – https://www.yoavarielevy.co.il/.