עסקים רבים מנסים להרחיב את הפעילות העסקית שלהם לחו"ל, וכמובן שהדבר שמאפשר זאת באופן פשוט יחסית הינה רשת האינטרנט. עסקים יכולים להקים אתרי מסחר בהם יוכלו לרכוש את הסחורה שהם מציעים ולאחר מכן לבצע את השילוח למדינה של הלקוח. עם זאת, כאשר מדובר על תשלום עבור הסחורה זהו כבר עסק מורכב יותר.

חשוב לציין, שבניגוד לסליקה של כרטיס אשראי ברמה המקומית, כלומר לבצע סליקה של כרטיס אשראי באותה מדינה בה חיים, סליקה בינלאומית דורשת מערכת סליקה שתתאים גם לבצע סליקה ממדינות אחרות. בניגוד לישראל בה יש ארבעה כרטיסי אשראי עיקריים, כדוגמת ויזה ומאסטר קארד, בעולם יש מגוון רחב יותר של כרטיסי אשראי ולא כל חברת סליקה תוכל לבצע סליקה שלהם.

גם כאשר נניח מדובר על כרטיס ויזה, כרטיס ויזה בישראל אינו שייך לאותה ישות משפטית כמו ויזה אירופה או ויזה ארה"ב, עם זאת במקרה שעסק ינסה להתקשר עם ישות שכזאת לפעמים עלויות הסליקה יהיו גבוהות משמעותית ולא ממש כדאיות עבורו.

 

אז מה הפתרון?

יש מקרים שניתן להשתמש בשירות של חברות מתווכות, במצב הזה החברה המתווכת היא זאת שתבצע את הסליקה של הלקוח ולאחר מכן תעביר את הכסף שסלקה לחשבון העסק שמשתמש בשירותיה. זהו פתרון שנוח יותר לעסקים קטנים שמעוניינים לפעול בחו"ל, אך גם במקרה הזה לרוב העמלות יהיו יחסית גבוהות. השירות יתאים עבור עסקים שיש להם יחסית מיעוט של סליקות אשראי בינלאומיות.

פתרון נוסף, הוא של גופים המקשרים בין העסקים לבין חברות הסליקה באופן ישיר, ושער הסליקה יהיה שער בינלאומי, מה שמאפשר לשלם עמלות שהן נמוכות יותר, התשלום יעבור ישירות לחשבון הבנק של העסק, ויש מגוון רחב של חברות סליקה שאפשר לעבוד מולן.