בעיות ברכיים אלו בעיות מציקות מאוד בחיי היום בעיקר בשל העובדה שאנו נדרשים לזוג ברכיים בריאות כדי לעשות פעולה ממש ממש פשוטה, ללכת. 

למרות שהברך נראית כמו משהו חסון וחזק יחסית לשאר הגוף, החיבורים שם עשויים בצורה מסוימת וכך, תנועה אחת לא נכונה, יכולה לגרום לנזק משמעותי. 

כמובן שאדם רגיל לא אמור להיתקל בבעיות ברכיים אלא אם כן עבר תאונה וכדומה. אנשים שנתקלים בבעיות ברכיים או בקרע לברום אלו ספורטאים מסוגים מסוימים.

איך זה קורה, אתם שואלים? הברך יכולה לבצע פעולות לכיוון מסוים וכך, במהלך אימון ספורטיבי עצירה פתאומית או שינוי כיוון בריצה בצורה פתאומית גורם לברך לזוז ממקומה וכך נוצר מצב של קרע בלברום ירך

חשוב לציין שלפעמים הנזק הוא דווקא מצטבר ולא חד פעמי. יכול להיגרם כתוצאה משנים של עבודה לא נכונה והפעלת לחץ על הברכיים.

אז מה עושים? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

קרע לברום:

ישנם 2 סיטואציות במקרה של קרע לברום ואופן הטיפול בו. לפעמים, הקרע לא כל כך משמעותי כך שאפשר לטפל בו אפילו בצורה של פיזיותרפיה ולפעמים הקרע מתאחה מעצמו.

אם אין ברירה ויש צורך לבצע ניתוח, כאן יהיה כדאי לשים לב לאיזה סוג ניתוח אתם הולכים. יש ניתוחים שבהם עושים איחוי פנימי לחלק הקרוע בלי להוציא אותו מהמקום. אולם אם הנזק רב מידי יצטרכו להוציא את החלק ולשים לברום מושתל מתורם.

רבים לא מכירים את הפרוצדורה הזו בגלל שזה נדיר לעשות השתלה של לברום וברוב המקרים אכן מאחים את המקום בצורה של ניתוח פולשני זעיר. 

חשוב לציין שהניתוח לא תמיד מצליח ואז נוצרים זיהומים או דלקות, אז חשוב לקחת את זה בחשבון.