נחשים נמצאים בדרך כלל באזורים חמים, לחים וחשוכים ולכן בעת החורף נראה אותם פחות מכיוון שהם מוצאים להם מקום שבו הם מסתתרים. בחודשי האביב הנחשים מתחילים לצאת מאזורי המסתור שלהם ולחפש מזון, ולכן באביב ובקיץ הסיכויים להתקל בנחשים הם גבוהים יותר.

נחשים נמצאים בכל העולם וניתן למצוא אותם כמעט בכל סביבה. הם חלק מהמערכת האקולוגית הטבעית שלנו, אבל הם יכולים להימצא גם בסביבת מגורים וחלקם אף עשויים להיות מסוכנים לבני אדם. לוכד נחשים הוא מי שמתמחה בלכידת והרחקת נחשים מאזור מיושב ושחרור שלהם חזרה אל בית הגידול הטבעי שלהם.

לוכד נחשים תופס ומרחיק את הנחשים מאזורים מיושבים ומשחרר אותם באזור שיהיה בטוח לנחשים. לוכדי נחשים נשכרים בדרך כלל על ידי בעלי בתים או עסקים כדי ללכוש נחשים לא רצויים שנמצאו בסביבתם. לקריאה אודות מחיר לוכד נחשים

מה צריך לעשות כדי להיות לוכד נחשים?

כדי להיות לוכדי נחשים נדרש רישיון רלוונטי והכשרה על מנת לעסוק במקצוע זה. הסיבה לכך היא שלוכדי נחשים נאלצים ללעתים קרובות להתמודד עם נחשים ארסיים שעלולים להיות מסוכנים אם מטפלים בהם בצורה לא נכונה, או עלולים לפגוע בנחשים עקב לכידה לא מקצועית והנחשים הם הרי חיה מוגנת שאסור לפגוע בה.

לכן זה חשוב שכשאר אתם צריכים שירות של לוכד נחשים, לוודא שמדובר בלוכד נחשים בעל רישיון והסמכה.

יש לוכדי נחשים שעובדים כחלק מחברת הדברה שדרכה ניתן להזמין לוכד, ויש לוכדים שפועלים גם באופן עצמאי. חלקם גם עובדים עבור ארגוני הצלת בעלי חיים וארגוני סביבה.

ישנם סוגים רבים ושונים של נחשים אשר לוכד נחשים עלול להיתקל בהם, ולכן לוכדי נחשים גם צריכים להיות בקיאים בסוגים שונים של נחשים ובמאפיינים שלהם כדי שיוכלו לזהות איזה סוג של נחש נמצא מולם וכמובן גם לעשות שימוש בכלים מקצועיים כשהם מבצעים לכידה של נחש. למידע בנושא לכידת חולדות